Strona główna » Wiadomości » Praca » PUP o przedsiębiorczości od A do Z

PUP o przedsiębiorczości od A do ZW Powiatowym Centrum Konferencyjnym odbyła się konferencja pod tytułem Przedsiębiorczość od A do Z. W spotkaniu wzięło udział spore grono przyszłych i obecnych przedsiębiorców, którzy mogli zapoznać się z najnowszymi trendami oraz przepisami na sukces firmy.

Artykuł opracowany przez:

 

Konferencję otworzyła Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Wodzisławiu Śląskim Anna Słotwińska-Plewka, która przywitała zgromadzonych gości i wprowadziła ich w temat spotkania. Podkreśliła również to, że wiedza przedsiębiorców powinna być rozległa. Oprócz podstaw prowadzenia własnej działalności, powinni też wykazywać się umiejętnościami z zakresu różnych technik marketingu.

Głos zabrał obecny na konferencji wicestarosta Tadeusz Skatuła.  – Mając świadomość jak duże znaczenie dla rozwoju powiatu mają lokalni przedsiębiorcy, istotne są wszelkie działania podejmowane w celu ich wspierania. Z tego też powodu dzięki takim działaniom jak dzisiejsze, a przede wszystkim finansowemu wsparciu urzędu pracy co roku około 140 przedsiębiorców rejestruje rozpoczęcie działalności gospodarczej – mówił.

Pierwszym prelegentem był Robert Duda – certyfikowany specjalista Google, który opowiedział o sposobach na sukces firmy za pomocą profesjonalnego marketingu w internecie. Kolejny gość – Radosław Knesz (przedstawiciel wodzisławskiego Inkubatora Przedsiębiorczości) mówił o wsparciu w otwarciu i prowadzeniu działalności gospodarczej, które oferuje Inkubator Przedsiębiorczości. O tajnikach prowadzenia działalności gospodarczej opowiedziała Gabriela Grim-Ziarnik (właścicielka Biura Rachunkowego). Na koniec spotkania przewidziane były jeszcze dwie prelekcje: o podstawowych zagadnieniach podatkowych opowiedziały przedstawicielki wodzisławskiego urzędu skarbowego, natomiast ostatni wykład dotyczył podstaw z zakresu ubezpieczeń w ZUS – wygłosił go przedstawiciel ZUS-u w Wodzisławiu Śl.

Opublikowano: 2019-02-05

Artykuł opracowany we współpracy z:

Powrót do listy »

Więcej artykułów