• +48 502 21 31 22

Tomasz Zjawiony w Radzie Nadzorczej KSSE S.A.

W minionym roku Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna po raz siódmy została uznana za najlepszą strefę ekonomiczną w Europie.

Tomasz Zjawiony w Radzie Nadzorczej KSSE S.A.

Tomasz Zjawiony, prezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach, 17 kwietnia został powołany do Rady Nadzorczej Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. na pięcioletnią kadencję na podstawie decyzji Ministra Rozwoju i Technologii Krzysztofa Hetmana. Będzie pełnił funkcję przedstawiciela ministra właściwego do spraw aktywów państwowych.

W minionym roku KSSE po raz siódmy została uznana za najlepszą strefę ekonomiczną w Europie. Poprzednio zdobywała ten tytuł w latach 2015-2017 oraz 2019, 2021 i 2022. Uznano ją również za najlepszą strefę w Europie w kategorii dużych inwestorów oraz wsparcia dla sektora MŚP, jednocześnie została doceniona globalnie w ramach nagrody doskonałości w dziedzinie zrównoważonego rozwoju oraz zarządzania. Czytaj więcej: Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna w czołówce światowego rankingu. Lider wśród polskich specjalnych stref ekonomicznych ma na swoim koncie 27 lat transformacji, ponad 100 tys. miejsc pracy, 900 zrealizowanych projektów inwestycyjnych i zainwestowanych ok. 45 mld zł.

– Sukces KSSE to praca oraz zaangażowanie przedsiębiorców i samorządowców. Strefę tworzą ludzie. Cieszę się, że jako przedstawiciel Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach będę mógł dołożyć cegiełkę do pozyskiwania inwestorów i rozwoju Spółki – podkreśla Tomasz Zjawiony.

RIG w Katowicach od 34 lat wspiera regionalny biznes i pobudza jego rozwój, także wśród ludzi młodych, będących u progu swojej kariery zawodowej. Prowadzi działalność w zakresie doradztwa biznesowego i komunikacyjnego na rzecz swoich firm członkowskich oraz pomaga nawiązywać kontakty z partnerami w kraju i zagranicą. Kształtuje i upowszechnia zasady etyki, uczciwości w działalności gospodarczej oraz ogólnie pojmowanej społecznej odpowiedzialności biznesu. Jest kreatorem przemysłu spotkań i wydarzeń. Organizacja kongresów, konferencji i szkoleń służy przekazywaniu wiedzy, wymianie doświadczeń oraz rozwojowi relacji biznesowych.

fot. RIG w Katowicach
oprac. /kp/

Podobne artykuły

Wyszukiwarka