• +48 502 21 31 22

MADAG pomoże w wyborze dobrych opon zimowych

Branża: Stacje diagnostyczne;   

Każdy właściciel samochodu powinien dbać o to, aby używane przez niego opony były funkcjonalne i dobrej jakości.

Artykuł opracowany przez:

PRZEDSIĘBIORSTWO WIELOBRANŻOWE "MADAG" Adam Głombik, Joanna Głombik

okręgowa stacja kontroli pojazdów, myjnia samochodowa, serwis ogumieni...

Firma działa w branżach:
Stacje diagnostyczne
Stacje diagnostyczne

Temat zimowego ogumienia wraca co roku. Nie można lekceważyć swojego bezpieczeństwa oraz bezpieczeństwa innych użytkowników dróg, a zależy ono w dużej mierze od wyboru dobrej jakości opon. W tym pomogą specjaliści z Serwisu Ogumienia Madag w Raciborzu.

Opony uniwersalne

Wielu producentów opon proponuje użytkownikom tzw. opony uniwersalne, które sprawdzają się zarówno latem, jak i zimą. Przykładem takiej opony jest między innymi „Navigator” z Dębicy lub opony wielosezonowe Goodyear Vector. Parametry jezdne samochodu wyposażonego w opony uniwersalne mogą być jednak niewystarczające podczas jazdy w warunkach ekstremalnych. Kiedy na drogach będzie wyjątkowo ślisko, opona uniwersalna może się nie sprawdzić.

Opony zimowe

Znacznie częściej właściciele samochodów wybierają typowe opony zimowe. Wybierając je, zyskujemy gwarancję bezpieczeństwa. Klasyczne opony zimowe uległy ewolucji i są projektowane tak, aby mogły zapewnić optymalne osiągi w warunkach europejskiej pory zimowej, to jest: śniegu i lodu, błota pośniegowego oraz stosunkowo dużych opadów deszczu i ryzyka jego przymarznięcia. Dobrą przyczepność opon zimowych na śniegu i lodzie zapewnia specjalna receptura mieszanki gumowej, z której powstaje bieżnik, zachowujący elastyczność w niskich temperaturach oraz specjalna rzeźba bieżnika. Opony zimowe są bardziej odporne na aquaplaning niż opony letnie, ponieważ mają bardziej otwartą rzeźbę bieżnika, zaś jej głębokość jest również większa niż w oponach letnich. Według przeprowadzanych testów droga hamowania samochodu wyposażonego w dobre opony zimowe skraca się średnio o 30%.


Wybór opon do samochodu

Na rynku dostępne są opony zimowe do wszystkich typów samochodów, wybór zależy od użytkownika samochodu, jego kieszeni i upodobania. Można przyjąć zasadę, że opony droższe zazwyczaj charakteryzują się lepszymi parametrami eksploatacji.  – Sama wymiana opon to jednak nie wszystko. Opony muszą być także dobrej jakości. Wymagają kontroli – radzi ekspert z Serwisu Ogumienia Madag. Zapraszamy do autoryzowanych serwisów oponiarskich już teraz. Przygotuj się do sezonu zimowego i podróżuj bezpiecznie!

Podobe artykuły

Wyszukiwarka