• +48 502 21 31 22

Rybnik stawia na biznes. Promocja na konferencji ABSL Summit

Celem Miasta Rybnika jest budowa wizerunku jako atrakcyjnego miejsca pod inwestycje z sektora usług dla biznesu.

Rybnik stawia na biznes. Promocja na konferencji ABSL Summit

Rybnik realizuje projekt, który ma na celu przekształcenie centrum miasta w atrakcyjną przestrzeń dla utworzenia centrum biznesowego. Ma to być obszar rozwoju dla budynków biurowych oraz firm z sektora usług dla biznesu i nowoczesnych technologii. Miasto zmienia miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego, opracowuje dokumentację projektową oraz modernizuje infrastrukturę drogową, aby przyciągnąć wspomniane organizacje. Kluczowym elementem tych działań jest też budowanie wizerunku Rybnika jako atrakcyjnej lokalizacji dla inwestycji.

W tym celu Rybnik nawiązuje kontakty z organizacjami zrzeszającymi firmy z sektora usług dla biznesu oraz firmami świadczącymi usługi doradcze na rynku nieruchomości komercyjnych. Istotnym krokiem w tym kierunku był udział przedstawicieli miasta w konferencji ABSL Summit organizowanej w Krakowie przez Związek Liderów Sektora Usług Biznesowych, które zgromadziło 1500 kluczowych przedstawicieli branży. Obecność Rybnika na tym wydarzeniu była doskonałą okazją do promocji oraz nawiązania kontaktów z potencjalnymi najemcami, inwestorami, biurami nieruchomości, firmami doradczymi i mediami. Dzięki temu miasto mogło nawiązać cenne relacje i przeprowadzić wiele wartościowych rozmów, wzmacniając swoją markę w branży usług dla biznesu.

– Długoterminowym celem Miasta Rybnika jest budowa wizerunku jako atrakcyjnego miejsca pod inwestycje z sektora usług dla biznesu. Rybnik podkreśla duży potencjał ludzki całego regionu, zamieszkiwanego przez ponad 500 tys. osób, co stanowi istotny atut w przyciąganiu nowych inwestorów. Budowanie marki w branży usług dla biznesu to trudny i długofalowy proces, który wymaga nie tylko inwestycji, ale przede wszystkim konsekwentnych działań i współpracy z różnorodnymi podmiotami – podkreśla Dawid Strupowski, pełnomocnik Prezydenta Miasta ds. Obsługi Inwestorów.

fot. A. Gąsior/UM Rybnik
oprac. /kp/

Galeria zdjęć

920_absl_summit_(2).jpg
536_absl_summit_(1).jpg
651_absl_summit_(3).jpg
596_absl_summit_(4).jpg
495_absl_summit_(5).jpg
596_absl_summit_(6).jpg
206_absl_summit_(7).jpg
818_absl_summit_(8).jpg

Podobne artykuły

Wyszukiwarka