• +48 502 21 31 22

Aplikacja mObywatel z nową usługa dla przedsiębiorców

W aplikacji przedsiębiorca może m.in. pobrać zaświadczenie o wpisie w CEIDG, udostępnić wybrane informacje czy sprawdzić kody PKD.

Aplikacja mObywatel z nową usługa dla przedsiębiorców

W aplikacji mObywatel 2.0 pojawiła się nowa usługa dla przedsiębiorców – "Firma". Umożliwia ona m.in. gromadzenie i zarządzanie danymi dotyczącymi działalności gospodarczej. Program ma pozwolić przedsiębiorcom zaoszczędzić czas, lepiej zorganizować pracę i uniknąć wizyt w urzędzie.

– W maju 2024 r. w aplikacji mObywatel 2.0 udostępniona została usługa "Firma". Dzięki niej przedsiębiorca może w wygodny sposób przesłać dane do faktury do swoich kontrahentów oraz pobrać zaświadczenie o wpisie z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej – poinformował Krzysztof Gawkowski, wicepremier i minister cyfryzacji.

W aplikacji przedsiębiorca może pobrać zaświadczenie o wpisie w CEIDG w formacie PDF na swój telefon, udostępnić wybrane informacje, np. NIP czy REGON lub komplet informacji do faktury przy pomocy m.in. SMS-a, e-maila lub komunikatora, znaleźć dane swojej jednoosobowej działalności gospodarczej i sprawdzić ich poprawność. W mObywatelu przedsiębiorca może też sprawdzić aktualne dane zawarte w rejestrze CEIDG, w tym status swojej działalności gospodarczej. W przypadku, gdy status działalności oznaczy jest jako "oczekująca na rozpoczęcie", użytkownik zobaczy informację o planowanej data rozpoczęcia działalności gospodarczej, a gdy jest ona zawieszona, dostanie informację o datcie jej ostatniego zawieszenia lub dacie zgłoszonego wznowienia działalności. Ponadto oprócz danych adresowych i kontaktowych widoczne są również kody PKD, także dodatkowe, które definiują obszar działalności gospodarczej oraz dodatkowe stałe miejsca wykonywania działalności gospodarczej.

"Firma" będzie wdrażana stopniowo – pierwszym użytkownikom aplikacji mObywatel 2.0 zaoferowano ją 22 maja, a dla wszystkich będzie ona dostępna 27 maja.

fot. freepik.com
oprac. /kp/

Podobne artykuły

Wyszukiwarka