• +48 502 21 31 22

Centrum Biznesu dla przemysłu 4.0 powstaje w Jastrzębiu-Zdroju

Centrum Biznesu Łaźni Moszczenica ma przyczynić się do rozwoju lokalnej społeczności poprzez wspieranie innowacyjnych przedsiębiorstw.

Centrum Biznesu dla przemysłu 4.0 powstaje w Jastrzębiu-Zdroju

4 grudnia 1965 r. otwarto w Jastrzębiu-Zdroju kopalnię Moszczenica, a wraz z nią łaźnię dla górników tam pracujących. Działała ona do 2000 r. Po 23 latach stara łaźnia doczekała się rewitalizacji. W jednej z części znajduje się Carbonarium – muzeum, którego motywem przewodnim jest węgiel. Teraz trwa przebudowa drugiej części.

Jednym z najważniejszych elementów Centrum Biznesu jest stworzenie przestrzeni, która umożliwi rozwój firm związanych z przemysłem 4.0. To tutaj innowatorzy znajdą wsparcie potrzebne narzędzia oraz wysokiej jakości sprzęt, aby realizować swoje pomysły. Miejsce nie ograniczy się jednak tylko do zapewnienia miejsc pracy. To także platforma edukacyjna, gdzie można będzie zdobywać wiedzę z obszarów takich jak druk 3D, programowanie czy robotyka. – Najważniejsze, że Centrum Biznesu Łaźni Moszczenica nie jest tylko miejscem pracy. To idea, która ma przyczynić się do rozwoju lokalnej społeczności poprzez wspieranie innowacyjnych przedsiębiorstw oraz dostarczanie niezbędnych narzędzi i wiedzy. To miejsce, które będzie stanowiło centrum kompetencji dla przyszłych liderów przemysłu 4.0 – podkreśla Anna Hetman, prezydent Jastrzębia-Zdroju.

Widać już zaawansowane roboty płytkarskie, związane z instalacją CO oraz elektryką. Montowane są grzejniki, lampy, gniazdka i inne elementy infrastruktury. Rozpoczęło się pierwsze malowanie, a prace nad montażem stolarki wewnętrznej są w toku.

Powstanie również strefa coworkingu dla osób poszukujących alternatywy dla tradycyjnych biur. Zapewni ona dostęp do zaplecza socjalnego oraz wypoczynkowego. Dodatkowym atutem będzie restauracja na parterze oraz kawiarenka na dachu, które zapewnią użytkownikom miejsce do odpoczynku i relaksu.

Czytaj także: Carbonarium w Jastrzębiu-Zdroju otwarte

fot. UM Jastrzębie-Zdrój
oprac. /kp/

Galeria zdjęć

379_laznia_moszczenica_(2).jpg
382_laznia_moszczenica_(1).jpg
844_laznia_moszczenica_(3).jpg
734_laznia_moszczenica_(4).jpg
57_laznia_moszczenica_(5).jpg
9_laznia_moszczenica_(6).jpg
527_laznia_moszczenica_(7).jpg
354_laznia_moszczenica_(8).jpg
639_laznia_moszczenica_(9).jpg
795_laznia_moszczenica_(10).jpg
893_laznia_moszczenica_(11).jpg

Podobne artykuły

Wyszukiwarka