• +48 502 21 31 22

Pierwsze śniadanie biznesowe integrujące przedsiębiorców i samorząd w Subregionie Zachodnim

Stowarzyszenia zrzeszające przedsiębiorców oraz samorządy Subregionu Zachodniego podjęły się wysiłku integracji na rzecz rozwoju gospodarczego.

Pierwsze śniadanie biznesowe integrujące przedsiębiorców i samorząd w Subregionie Zachodnim

O sile spotkań networkingowych dziś nikogo nie trzeba przekonywać. Od wielu lat w różnych środowiskach gospodarczych organizuje się śniadania biznesowe, cykliczne spotkania przy kawie, eventy szkoleniowe czy spotkania klubów biznesowych, których nieodłączną częścią jest networking czyli, potocznie mówiąc, rozmowy w kuluarach i wymiana wizytówek.

W nawiązaniu do dobrych praktyk, które towarzyszą od kilku lat spotkaniom Izby Gospodarczej w Wodzisławiu, Inkubatora Przedsiębiorczości w Raciborzu oraz Raciborskiej Izby Gospodarczej, powstała inicjatywa integracji środowisk biznesowych w szerszym regionie. Efektem kilku rozmów roboczych było pierwsze śniadanie biznesowe w Subregionie Zachodnim, które odbyło się 7 lutego w Hotelu Amadeus w Wodzisławiu Śląskim.

Koncepcję integracji gospodarczej poprzez cykliczne śniadania na terenie tzw. małej aglomeracji Subregionu Zachodniego wstępnie zadeklarowali się wspierać: Urząd Miasta Wodzisławia Śląskiego; Urząd Miasta Racibórz; Urząd Miasta Rybnik; Gmina Gorzyce; Gmina Godów; Inkubatory Przedsiębiorczości w Rybniku, Raciborzu i Wodzisławiu Śląskim; Izby Gospodarcze z Wodzisławia Śląskiego, Raciborza, Żor; Cechy Rzemieślników z Wodzisławia Śląskiego, Żor i Raciborza; Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim oraz Forum Firm w Radlinie. Wydarzenia zadeklarował się również obejmować patronatem honorowym Związek Gmin i Powiatów Subregionu Zachodniego.

Spotkanie miało charakter prezentacji głównych założeń spotkań, które stanowić mają trzy główne filary, na których będzie oparta integracja środowisk biznesu oraz Program Wspierania Przedsiębiorczości w Subregionie Zachodnim:

Filar I:  Spotkania zespołów Silesia Team
Filar II: Spotkania networkingowe
Filar III: Spotkania branżowe

Filar I: Silesia TeamO roli współpracy środowisk gospodarczych i samorządowych oraz spotkaniach Silesia Team – mówił Radosław Knesz – Inkubator Przedsiębiorczości.

Filar II: Networking 

O roli networkingu i złotych zasadach spotkań w kuluarach  – mówił Krzysztof Dybiec – prezes Izby Gospodarczej w Wodzisławiu.

Filar III: Spotkania branżowe

O spotkaniach branżowych oraz zarządzaniu kontaktami w nowoczesny sposób – mówił Ireneusz Burek – Raciborska Izba Gospodarcza.
 

Czytaj ciąg dalszy i zobacz galerię na raciborz.com.pl

Podobe artykuły

Wyszukiwarka