• +48 502 21 31 22

Zamek w Tworkowie na banknocie 0 euro

Oficjalną prezentację oraz uroczystą promocję nowego powiatowego „0 euro” zaplanowano podczas kiermaszu bożonarodzeniowego w Tworkowie.

Zamek w Tworkowie na banknocie 0 euro

Po sukcesie pamiątkowej serii banknotów z wizerunkami Zamku Piastowskiego w Raciborzu i Starego Opactwa w Rudach przyszedł czas na jej trzecią odsłonę, która przedstawia zamek w Tworkowie. Nowy kolekcjonerski banknot 0 euro można będzie nabyć w najbliższą niedzielę 3 grudnia. Został wydany we współpracy Powiatu Raciborskiego z Gminą Krzyżanowice i ma zachęcić do zwiedzania Ziemi Raciborskiej jako historycznej stolicy Górnego Śląska.

Oficjalną prezentację oraz uroczystą promocję nowego powiatowego „0 euro” zaplanowano na godz. 15:30 podczas kiermaszu bożonarodzeniowego organizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury w Krzyżanowicach. Sam kiermasz w wozowni przy Ruinach Zamku w Tworkowie rozpocznie się o godz. 15.00.

Banknot będzie dostępny w sprzedaży zarówno stacjonarnie w Punkcie Informacji Turystycznej na Zamku Piastowskim Raciborzu i w Gminnym Ośrodku Kultury w Krzyżanowicach z siedzibą w Tworkowie, jak i za pośrednictwem sklepu internetowego sklep.zamekpiastowski.pl.

fot. Ireneusz Burek
oprac. /kp/

Podobne artykuły

Wyszukiwarka