• +48 502 21 31 22

Konferencja Współczesna Architektura Krajobrazu 2023

Zaprezentowano m.in. badania dotyczące przywracania hydrobotaniki do architektury czy pracy ze społecznością w odbudowie miejskiej przyrody.

Konferencja Współczesna Architektura Krajobrazu 2023

W Krakowie w dniach 8-9 listopada odbyła się konferencja Współczesna Architektura Krajobrazu, na której zostały zaprezentowane nowe trendy w projektowaniu i realizacji terenów zielonych. W wydarzeniu wzięła udział Ewa Klimaszewska – architekt miejska w UM Racibórz. Konferencja składała się z części teoretycznej, podczas której zostały zaprezentowane m.in. badania dotyczące pozytywnego wpływu mikoryzy na rozwój roślin, glebowej sieci pokarmowej, przywracania hydrobotaniki do architektury, pracy ze społecznością w odbudowie miejskiej przyrody, przydatności wybranych analiz laboratoryjnych gleby do projektowania terenów zieleni, „żywych dachów” oraz bioróżnorodności jako formy remediacji gleby.

Część praktyczna obejmowała wizytę terenową, w ramach której uczestnicy zwiedzili Park im. Wisławy Szymborskiej, park Zakrzówek (założony na terenie dawnego kamieniołomu jako teren rekreacyjny), Kamieniołom Libana (użytek ekologiczny), Muzeum Gleb, Chwastowy Ogród Krakowian i jeden z lasów kieszonkowych, po którym uczestników wydarzenia oprowadził jego założyciel – Kasper Jakubowski.

Czytaj także: Zieleń miejska ma korzystny wpływ na mieszkańców. Z czego to wynika?

fot. UM Racibórz
oprac. /kp/

Podobne artykuły

Wyszukiwarka