• +48 502 21 31 22

Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Śląskiego. Plebiscyt publiczności

Na tegoroczną edycję konkursu wpłynęło 36 zgłoszeń z 25 gmin. Wśród zgłoszonych realizacji są zarówno obiekty użyteczności publicznej, jak i przestrzenie publiczne.

Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Śląskiego. Plebiscyt publiczności

Rozpoczęło się głosowanie publiczności w konkursie Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Śląskiego 2023. W ramach plebiscytu mieszkańcy będą mogli wybrać swoje ulubione realizacje. Głosowanie polega na przyznaniu punktów trzem ulubionym realizacjom zgłoszonym do konkursu. Najpopularniejsza, która uzyska największą liczbę głosów, zdobędzie Nagrodę Publiczności. Wśród uczestników głosowania rozlosowane zostaną nagrody rzeczowe. Głosować można do końca miesiąca na stronie https://npp.slaskie.pl/vote/project_28.

Na tegoroczną, 24. edycję konkursu, wpłynęło 36 zgłoszeń z 25 gmin. Po ocenie formalnej 35 realizacji zostało zakwalifikowanych do dalszej oceny. Wśród zgłoszonych realizacji są zarówno obiekty użyteczności publicznej m.in. sale widowiskowo-koncertowe, ośrodki sportowe, centra aktywności, centra przesiadkowe, obiekty kultury i rekreacji, jak i przestrzenie publiczne – tereny parkowe, skwery, tereny nadrzeczne, obiekty historyczne, założenia zrewitalizowane, zaadaptowane do nowych funkcji, jak i zupełnie nowe realizacje. Wśród nich znalazły się m.in. przebudowa terenu przy zbiorniku wodnym Machnikowiec oraz rewitalizacja Osiedla Karola w Rydułtowach, kompleksowa modernizacja Pałacu Dietrichsteinów w Wodzisławiu Śląskim czy rewitalizacja części zabytkowego Parku Zdrojowego w Jastrzębiu-Zdroju.

Oceny zgłoszonych realizacji, niezależnie od plebiscytu publiczności, dokona również jury konkursowe złożone z członków Wojewódzkiej Komisji Urbanistyczno-Architektonicznej, które nominuje, a następnie wybierze laureatów tegorocznej edycji konkursu. Uroczyste ogłoszenie wyników połączone z ogłoszeniem wyników w Konkursie Architektura Roku wraz z wręczeniem nagród odbędzie się jesienią w Muzeum Śląskim w Katowicach.

fot. Muzeum w Wodzisławiu Śląskim
oprac. /kp/

Podobne artykuły

Wyszukiwarka