• +48 502 21 31 22

Powiat raciborski pozyskał środki na zakup sprzętu komputerowego i oprogramowania

Celem konkursu "Cyfrowy powiat" jest wsparcie rozwoju cyfrowego instytucji samorządowych oraz zwiększenie cyberbezpieczeństwa.

Powiat raciborski pozyskał środki na zakup sprzętu komputerowego i oprogramowania

Powiat raciborski pozyskał 322 230,00 zł w ramach konkursu grantowego "Cyfrowy powiat". Głównym jego celem jest wsparcie jednostek samorządu terytorialnego w zakresie realizacji usług publicznych na drodze teleinformatycznej poprzez zwiększenie cyfryzacji instytucji samorządowych oraz jednostek im podległych i nadzorowanych, a także zwiększenie cyberbezpieczeństwa.

W ramach otrzymanych środków w Starostwie Powiatowym w Raciborzu planowany jest zakup sprzętu komputerowego i oprogramowania w zakresie m.in. bezpiecznego zarządzania siecią czy zarządzania danymi osobowymi. Jak tłumaczy urząd, z jednej strony pozwoli to na sprawne rozwiązanie bieżących problemów z dostępnością usług publicznych, z drugiej – ułatwi i skróci czas ich realizacji w warunkach kryzysu np. sytuacji, jakie wystąpiły m.in. w czasie pandemii COVID-19. Ponadto zapewnienie specjalistycznych szkoleń w zakresie m.in. bezpiecznego zarządzania siecią czy zarządzania danymi osobowymi podniesie poziom zabezpieczenia danych, by w razie zagrożenia zapewnić ciągłość działania starostwa.

fot. pixabay.com
oprac. /kp/

Podobne artykuły

Wyszukiwarka