• +48 502 21 31 22

Miasto Racibórz pracuje nad Gminnym Programem Rewitalizacji

Włączenie mieszkańców w proces rewitalizacji, czyli tzw. partycypacja społeczna, ma bardzo istotne znaczenie w przygotowywaniu i wdrażaniu programu rewitalizacji.

Miasto Racibórz pracuje nad Gminnym Programem Rewitalizacji

Miasto Racibórz przystąpiło do prac nad Gminnym Programem Rewitalizacji dla Miasta Racibórz do roku 2030. Program ten umożliwi projektodawcom ubieganie się o środki zewnętrzne, pozwoli na wykorzystanie narzędzi rewitalizacji wskazanych w ustawie oraz przede określi cele, kierunki działań i sposoby wyjścia z sytuacji kryzysowej obszaru rewitalizacji miasta Racibórz.

– Chcielibyśmy, aby Gminny Program Rewitalizacji dla Miasta Racibórz do 2030 roku był opracowywany przy jak najszerszym udziale mieszkańców, przedsiębiorców, właścicieli nieruchomości, przedstawicieli organizacji pozarządowych, osób reprezentujących instytucje kultury, edukacji i sportu. W związku z tym serdecznie zapraszamy na warsztaty projektowe – zaprasza raciborski magistrat. Warsztaty odbędą się w czterech punktach znajdujących się w obszarze zdegradowanym w dniach 13-14 lipca.

Czytaj więcej na portalu raciborz.com.pl: Gminny Program Rewitalizacji dla Miasta Racibórz. Mieszkańcy mogą zgłaszać swoje pomysły

Podobe artykuły

Wyszukiwarka