• +48 502 21 31 22

Paweł Plottek Młodzieżowym Liderem Biznesu 2017

Uczeń Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 1 w Raciborzu okazał się najlepszy w VI edycji konkursu organizowanego przez Żorską Izbę Gospodarczą.

Paweł Plottek Młodzieżowym Liderem Biznesu 2017

W konkursie Młodzieżowy Lider Biznesu wzięło udział 318 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego. Konkurs obejmuje zagadnienia z zakresu przedsiębiorczości, ekonomii, finansów oraz biznesu i ma za zadanie promocję przedsiębiorczości wśród młodzieży. W zamyśle organizatorów jego celem jest rozwijanie wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych przedsiębiorczych postaw, ekonomicznych umiejętności, zasobu wiedzy teoretycznej i praktycznej, a także wzmacnianie integracji młodzieży ze środowiskiem biznesu. Rozpoczął się w lutym i odbywał się trzyetapowo. W I etapie uczestnicy mieli za zadanie wypełnienie testu on-line składającego się z 30 pytań jednokrotnego wyboru. W II tworzyli projektową pracę praktyczną polegającą na zaproponowaniu rozwiązania problemu oraz przygotowaniu prezentacji tego rozwiązania. W etapie III, finałowym mieli za zadanie zaprezentować swoją pracę i odpowiedzieć na kilka pytań.

Finał odbył się 28 kwietnia w Auli II Wydziału Zamiejscowego Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej w Żorach. Uczestnicy najpierw zaprezentowali prace przygotowane wcześniej. Oceniano takie umiejętności jak publiczne przedstawienie swojego projektu, forma prezentacji czy zdolność do przekonania odbiorów do słuszności założeń w nim zawartych. Następnie każdy musiał odpowiedzieć na trzy pytania z dziedziny ekonomii, biznesu i finansów. Bezkonkurencyjny okazał się Paweł Plottek, uczeń Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 1 w Raciborzu. Drugie miejsce przypadło Aleksandrze Juraszczyk reprezentującej Zespół Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Rybniku, zaś na najniższym miejscu podium stanęła Martyna Gatner z Zespołu Szkół Nr 2 im. Wojciecha Korfantego w Jastrzębiu Zdroju.

oprac. Paweł Strzelczyk

Fot. Izba Gospodarcza/ AM

Podobe artykuły

Wyszukiwarka