• +48 502 21 31 22

Wielki Wyścig Gmin o tytuł lidera CEEB

W woj. śląskim na pierwszym miejscu jest Mszana z 43% wypełnionych deklaracji.

Wielki Wyścig Gmin o tytuł lidera CEEB

Od 1 lipca 2021 r. w Polsce funkcjonuje Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków, do której deklaracje muszą składać wszyscy właściciele i zarządcy budynków. Zebranie informacji na temat źródeł energii elektrycznej czy ciepła ma pomóc przede wszystkim w dostosowaniu programów oraz strategii modernizacji budownictwa. W sumie zgromadzone informacje będą dotyczyły ok. 5 mln budynków - zarówno domów, jak i lokali usługowych i budynków publicznych.

Główny Urząd Nadzoru Budowlanego uruchomił ranking gmin, których mieszkańcy złożyli najwięcej deklaracji w CEEB, a teraz ogłosił "Wielki Wyścig Gmin" - wyścig po trofeum, jakim jest tytuł lidera CEEB. Każda gmina, która osiągnie wypełnienie ewidencji CEEB na poziomie min. 90%, otrzyma tytuł lidera CEEB, a Główny Inspektor Nadzoru Budowlanego podczas specjalnej wizyty wręczy jej władzom dyplom i okolicznościową statuetkę, będącymi wyrazem uznania dla działań na rzecz wypełnienia ustawowego obowiązku, ale też przede wszystkim - wyróżnieniem za troskę o zdrowie mieszkańców, poprawę jakości powietrza i ochronę środowiska.

Pierwsza gmina, która uzyska 90% wypełnienia bazy adresowej deklaracjami CEEB, otrzyma tytuł lidera 90 CEEB. W kolejnych miesiącach następne gminy, które uzyskają 90%, będą otrzymywać ten sam tytuł Lidera 90 CEEB. 1 lipca 2022 r. ogłoszone zostanie podsumowanie wyścigu i liderów CEEB - trzy gminy z największym pokryciem bazy adresowej otrzymają tytuł I, II i III Lidera CEEB.

Aktualnie najlepiej spośród wszystkich w kraju gmin wypada Zawidów z woj. dolnośląskiego, w której złożono 80% deklaracji. Zaraz za nią uplasowały się dwie gminy z małopolski: Słopnice i Rytro - po 69%. W woj. śląskim na pierwszym miejscu jest Mszana z 43% deklaracjami. 7. miejsce zajmuje Rybnik - 37%. Kolejne z gmin z regionu są: 9. Gaszowice - 37%, 11. Jejkowice - 37%, 14. Krzyżanowice - 36%, 34. Rydułtowy - 32% i 41. Godów - 31%. Wodzisław Śląski zajmuje 47. miejsce (30%), Żory 53. (29%), Jastrzębie-Zdrój 90. (26%), Racibórz 115. (24%).

fot. unsplash.com
oprac. /kp/

Podobe artykuły

Wyszukiwarka