• +48 502 21 31 22

Tarcza turystyczna już z podpisem prezydenta

Projekt: Praca

Przepisy ustawy przewidują zapewnienie preferencyjnych pożyczek na zwroty wpłat klientów organizatorów turystyki, specjalny fundusz, w którym będą gromadzone pieniądze dla turystów i organizatorów wycieczek za odwołane imprezy turystyczne, postojowe oraz zawieszenie składek ZUS dla całej branży turystycznej

Artykuł opracowany przez:

PLUSY dla BIZNESU

Platforma Gospodarcza PLUSYdlaBIZNESU - serwis dedykowany dla przedsię...

Firma działa w branżach:
Redakcje, wydawcy, gazety, media
Stowarzyszenia, kluby i związki

Ustawa o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych została podpisana przez Prezydenta Andrzeja Dudę.

"Przyszedł czas na kolejne kroki - powstanie Turystyczny Fundusz Zwrotów przy Ubezpieczonym Funduszu Gwarancyjnym, który będzie zwracał turystom pieniądze za odwołaną wycieczkę bezpośrednio na ich konto, przy kilkuprocentowym udziale firm turystycznych - poinformowała wicepremier, minister rozwoju Jadwiga Emilewicz. Dodaje, że przygotowano także drugi instrument pomocy dla polskiej turystyki, który będzie miał charakter systemowy. Utworzony zostanie Turystyczny Fundusz Pomocowy do którego trafią środki - nie więcej niż 30 złotych - z każdej sprzedanej imprezy turystycznej. W ten sposób zgromadzone zostaną na nim środki na zwroty za wydarzenia turystyczne, które się nie odbędą.

Czytaj więcej: Tarcza turystyczna rusza od jesieni

Podobe artykuły

Wyszukiwarka