• +48 502 21 31 22

Raciborskie szkoły zapraszają w swoje szeregi. Opawa poszła dalej

- Kiedyś firmy nie miały problemów z absolwentami, którzy szukali pracy, dziś sytuacja się zmieniła - mówi współorganizator Targów Edukacyjnych w Opawie, wiceprezes zarządu OHK Opava Walo Hinterberger.

Artykuł opracowany przez:

PLUSY dla BIZNESU

Platforma Gospodarcza PLUSYdlaBIZNESU - serwis dedykowany dla przedsię...

Firma działa w branżach:
Redakcje, wydawcy, gazety, media
Stowarzyszenia, kluby i związki

V edycja Festiwalu Perspektyw w Raciborzu (17.10.2019) współfinansowana przez Miasto Racibórz, miała na celu promocję kierunków kształcenia odpowiadających potrzebom lokalnego i regionalnego rynku pracy. Około tysiąca uczniów kończących szkoły podstawowe odwiedziło stoiska szkół branżowych i techników, gdzie mogli porozmawiać ze starszymi kolegami i dowiedzieć się czego ci uczą się w danej szkole.

fot. KP 

Zobacz więcej zdjęć z Raciborza na raciborz.com.pl 

4-25.10. w Opawie odbyły się Targi Edukacyjne, które są kontynuacją imprezy organizowanej od kilku lat pod nazwą INFORMA. Pojawiły się jednak w nowej odsłonie, oferta wystawców została poszerzona o kilkudziesięciu pracodawców, którzy stworzyli stoiska prezentujące praktyczne możliwości rozwoju i przyszłej pracy. Imprezę organizował Urząd Pracy w Opawie, Izba Gospodarcza w Opawie i Miasto Opawa.

- Kiedyś firmy nie miały problemów z absolwentami, którzy szukali pracy, dziś sytuacja się zmieniła - mówi współorganizator, wiceprezes zarządu OHK Opava Walo Hinterberger. Przedsiębiorcy prezentują dzieciom i rodzicom, jakie możliwości da im edukacja w danym kierunku, co będą mogły robić kiedy ukończą szkołę. A co bardzo istotne, uczeń może rozwijać te kompetencje, które dla siebie wybiera. - Chcemy przedstawić uczniom i rodzicom zawody, w których mogą się uczyć w szkołach średnich przyszli specjaliści, a następnie pracować u pracodawców naszego regionu.

Zobacz więcej zdjęć z Opawy na raciborz.com.pl 

Podobe artykuły

Wyszukiwarka