• +48 502 21 31 22

Industriada, czyli Święto Szlaku Zabytków Techniki. Co zaplanowano?

W programie znalazły się m.in. możliwość zwiedzania obiektów, koncerty, warsztaty, wystawy, spektakle i happeningi.

Industriada, czyli Święto Szlaku Zabytków Techniki. Co zaplanowano?

1 czerwca odbędzie się tegoroczna edycja Industriady. Święto Szlaku Zabytków Techniki zagości w 47 obiektach w 29 miejscowościach, w tym na Zabytkowej Stacji Kolei Wąskotorowej w Rudach, w Maszynowni Szybu Chrobry I i Prochowni w Pszowie, w Zabytkowej Kopalni Ignacy w Rybniku i w Łaźni Moszczenica w Jastrzębiu-Zdroju.

Industriada od 15 lat łączy mieszkańców i przyciąga tysiące turystów, którzy doceniają przemysłowy charakter regionu. – Przed nami moc industrialnych wrażeń. Święto Szlaku Zabytków Techniki to jedna z wizytówek województwa śląskiego, dowód na to, że potrafimy przekuć nasze przemysłowe tradycje w atut i stworzyć miejsca tętniące życiem. 47 obiektów w 29 miejscowościach i ponad czterysta wyjątkowych wydarzeń, tak przedstawia się tegoroczny program Industriady. Odkrywajmy naszą przemysłową przeszłość i świętujmy wspólnie w tym wyjątkowym dniu – zaprasza marszałek Wojciech Saługa.

W programie znalazły się m.in. możliwość zwiedzania obiektów, koncerty, warsztaty, wystawy, spektakle i happeningi, pokazy multimedialne oraz wydarzenia przygotowane dla całych rodzin. Szczegóły można znaleźć na stronie industriada.pl.

fot. arch. red.
oprac. /kp/

Podobne artykuły

Wyszukiwarka