• +48 502 21 31 22

Jastrzębie-Zdrój porządkuje zieleń w mieście

Wśród nowych nasadzeń znalazły się m.in. wiśnie japońskie, które w okresie kwitnienia stanowią atrakcję dla mieszkańców i turystów.

Jastrzębie-Zdrój porządkuje zieleń w mieście

W ostatnich tygodniach w Jastrzębiu-Zdroju pojawiło się wiele nowych nasadzeń. W miejsce usuniętych, uschniętych i chorujących drzew oraz krzewów posadzono świeże rośliny, które nie tylko poprawiają estetykę, ale również przyczyniają się do poprawy jakości powietrza. Wśród nowych nasadzeń znalazły się m.in. pięknie kwitnące wiśnie japońskie, które w okresie kwitnienia stanowią atrakcję dla mieszkańców i turystów.

Jak podkreśla urząd miasta, koszenie traw to kolejny istotny element dbania o miejską zieleń: regularne utrzymanie trawników zapewnia estetyczny wygląd miejskich parków oraz trawników, a systematyczne koszenie zapobiega rozprzestrzenianiu się chwastów oraz umożliwia zdrowy wzrost trawy.

– Nasze miejskie otoczenie przechodzi metamorfozę dzięki intensywnym pracom związanym z porządkowaniem zieleni miejskiej. Nowe nasadzenia zieleńców, sadzenie drzew i krzewów oraz systematyczne koszenie traw sprawiają, że krajobraz wokół nas staje się bardziej przyjazny i estetyczny – wskazuje magistrat.

fot. UM Jastrzębie-Zdrój
oprac. /kp/

Galeria zdjęć

541_jastrzebie_zdroj_zielen_(2).jpg
474_jastrzebie_zdroj_zielen_(1).jpg
402_jastrzebie_zdroj_zielen_(4).jpg
360_jastrzebie_zdroj_zielen_(3).jpg
719_jastrzebie_zdroj_zielen_(5).jpg
579_jastrzebie_zdroj_zielen_(6).jpg
522_jastrzebie_zdroj_zielen_(7).jpg

Podobne artykuły

Wyszukiwarka