• +48 502 21 31 22

Powiat raciborski po raz trzeci z rzędu najlepszy w Polsce

Powiat raciborski od 2020 r. jest w ścisłej czołówce rankingu, dzięki czemu w tym roku nadano mu również wyróżnienie "Samorządowy lider najdłuższej kadencji 25- lecia".

Powiat raciborski po raz trzeci z rzędu najlepszy w Polsce

Powiat raciborski po raz trzeci z rzędu został liderem wśród powiatów w Ogólnopolskim Rankingu Gmin i Powiatów w kategorii "Powiaty do 120 tys. mieszkańców". Zdobył pierwsze miejsce, a tym samym honorowy tytuł "Dobry Polski Samorząd 2023". Powiat raciborski otrzymał też prestiżowy tytuł "Super Powiat 2023".

Ogólnopolski Ranking Powiatów i Miast na prawach powiatu to bezpłatny ranking prowadzony przez Związek Powiatów Polskich od 2003 r. Powiat raciborski od 2020 r. jest w ścisłej czołówce rankingu, dzięki czemu w tym roku nadano mu również wyróżnienie "Samorządowy lider najdłuższej kadencji 25-lecia". W 2020 r. zajął czwarte miejsce, a kolejne trzy lata to passa zwycięstw w swojej kategorii.

– Chciałbym złożyć serdeczne podziękowania wszystkim pracownikom za ich pracę, zaangażowanie, życzliwość i nieustępliwość w pracy, jak i w drodze do osiągania celów. Jestem wdzięczny za wasz profesjonalizm, oddanie oraz za współpracę, która była i jest kluczem do naszego sukcesu. Dziękuję za waszą codzienną pracę i za to, że jesteście niezastąpionymi członkami naszego zespołu. Zdobytą nagrodę pragnę zadedykować wszystkim mieszkańcom powiatu raciborskiego, których zadowolenie zawsze będzie naszą największą nagrodą – podkreślił Starosta Raciborski Grzegorz Swoboda.

Ranking jest jedynym w Polsce tego rodzaju przedsięwzięciem, zarządzanym na bieżąco w trybie online. W trakcie oceny samorządów powiatowych eksperci ZPP przyznają punkty w ramach wielu kryteriów ujętych w siedmiu grupach tematycznych takich jak: rozwój i fundusze. Polityka społeczne i zdrowotna, edukacja, kultura i sport, samorząd na rzecz mieszkańców, działania krajowe i międzynarodowe, działania ekoenergetyczne i proekologiczne oraz działania promocyjne. Klasyfikacja odbywa się w czterech kategoriach: powiaty do 60 tys. mieszkańców, od 60 do 120 tys. mieszkańców i powyżej 120 tys. mieszkańców oraz miasta na prawach powiatu.

Wysokie, drugie miejsce w kategorii powiatów powyżej 120 tys. mieszkańców zajął powiat wodzisławski.

oprac. /kp/

Podobne artykuły

Wyszukiwarka