• +48 502 21 31 22

We Frydku-Mistku powstanie zielony parking

Niewykorzystany teren obok willi Sekera zostanie przekształcony w małą zieloną oazę połączoną z parkingiem.

We Frydku-Mistku powstanie zielony parking

Miasto Frydek-Mistek chce rozwiązać problem braku miejsc parkingowych. W tym celu planuje wkrótce rozpocząć budowę nowego parkingu na nieużytkowanym terenie na osiedlu Slezská we Frydku.

Projekt pokazuje, że parking nie musi być tylko betonową nawierzchnią. Niewykorzystany teren obok willi Sekera zostanie przekształcony w małą zieloną oazę połączoną z parkingiem. Mieszkańcy osiedla, którzy wraz ze wzrostem liczby samochodów coraz częściej mają problem z parkowaniem, otrzymają 40 nowych miejsc parkingowych.

– Brak miejsc parkingowych na osiedlach Slezská i Riviéra postrzegamy jako problem. Osoby, które tam mieszkają, jeżdżą do pracy i muszą parkować w pobliżu swojego domu. Mamy już konkretny projekt na ul. Slezskiej, który przyniesie 40 nowych miejsc parkingowych, dodatkowe miejsca parkingowe zostaną utworzone w najbliższej przyszłości przy ul. Těšínskiej i Nádražní. Szukamy odpowiednich terenów w Mistku, które mogłyby być również wykorzystywane jako parking dla lokalnych mieszkańców – powiedział zastępca burmistrza ds. finansów, inwestycji i budżetu Jiří Kajzar.

W ramach przygotowań zostanie opracowana dokumentacja projektowa dotycząca zagospodarowania przestrzennego i zarządzania budową, aby mogła rozpocząć się ona tak szybko, jak to możliwe.

Szacunkowa cena parkingu z miniparkiem to 6 mln koron.

fot. UM Frydek-Mistek
oprac. /kp/

Galeria zdjęć

201_parking_frydek_mistek_(2).jpg
28_parking_frydek_mistek_(1).jpg
611_parking_frydek_mistek_(3).jpg
848_parking_frydek_mistek_(4).jpg
161_parking_frydek_mistek_(5).jpg

Podobe artykuły

Wyszukiwarka