• +48 502 21 31 22

Łukasz Szymon Gamoń gotował na Zamku Piastowskim

Oprócz smaków i receptur, które Łukasz Szymon Gamoń przygotował wspólnie z dyrektor zamku Krystyną Niklewicz, widzowie poznają historię obiektu i dowiedzą się, co zamek oferuje współcześnie.

Łukasz Szymon Gamoń gotował na Zamku Piastowskim

Łukasz Szymon Gamoń, znany szef kuchni, rybniczanin, pasjonat kulinarny propagujący kuchnię śląską, nowoczesną oraz swoją autorską, zawitał w poniedziałek 8 sierpnia na Zamek Piastowski w Raciborzu.

Swoje doświadczenie zdobywa od 20 lat w restauracjach Górnego Śląska i Podbeskidzia. Znany jest z "warzenia" na antenie TVS, gdzie prowadzi autorski program pt. „Gamoń w Kuchni”. W swoim programie prezentuje pomysły na dania zarówno w tradycyjnym, jak i nowoczesnym ujęciu.

Powodów wybrania Zamku Piastowskiego w Raciborzu na potrzeby nagrania odcinka było kilka. Zamek to dawna siedziba Piastów, stąd pochodzi m.in. Mieszko IV Laskonogi, syn księcia Władysława II Wygnańca, wnuk księcia Bolesława Krzywoustego, twórca księstwa raciborskiego, pan na Krakowie, dzielnicowy władca Polski. Tu znajduje się kaplica św. Tomasza Becketa z Canterbury. Świątynia nazywana jest śląską Sainte-Chapelle oraz perłą śląskiego gotyku.

W programie, oprócz smaków i receptur, które Łukasz Szymon Gamoń przygotował wspólnie z Dyrektor Zamku Piastowskiego Krystyną Niklewicz, widzowie poznają historię tutejszego obiektu, jak również dowiedzą się, co zamek oferuje współcześnie. Nad wątkami historycznymi pojawiającymi się w programie związanymi z dawną piastowską siedzibą opiekę merytoryczną sprawował Grzegorz Nowak - Starszy Specjalista w Punkcie Informacji Turystycznej na Zamku Piastowskim w Raciborzu. Wspólne gotowanie ze znanym kucharzem odbyło się w plenerze, na dziedzińcu, na tle Zamku Piastowskiego.

Emisja programu będzie miała miejsce na antenie TVS. Odcinek premierowy odbędzie się 13 sierpnia o godz. 14:45.

fot. Zamek Piastowski
oprac. /kp/

Podobe artykuły

Wyszukiwarka