• +48 502 21 31 22

Powiat raciborski i wodzisławski chcą wspólnie realizować ekologiczne projekty

Powiaty będą ze sobą współpracować m.in. na rzecz pozyskania środków na zakup sześciu ekologicznie czystych autobusów.

Powiat raciborski i wodzisławski chcą wspólnie realizować ekologiczne projekty

26 lipca w Wodzisławiu Śląskim włodarze powiatów raciborskiego i wodzisławskiego podpisali list intencyjny w sprawie wspólnego ubiegania się o unijne środki na zakup ekologicznych autobusów, które będą obsługiwać powiatowe przewozy, a także na proekologiczne inwestycje. Ma to związek z nową perspektywą finansową Unii Europejskiej.

List intencyjny ze strony powiatu raciborskiego podpisali starosta Grzegorz Swoboda i etatowa członkini zarządu powiatu Ewa Lewandowska, a z ramienia powiatu wodzisławskiego – starosta Leszek Bizoń i wicestarosta Tadeusz Skatuła.

Powiaty będą ze sobą współpracować na rzecz pozyskania z Programu Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021-2027 środków na zakup sześciu ekologicznie czystych autobusów – po trzy na każdy powiat, wraz z infrastrukturą do ładowania pojazdów. Drugim elementem podpisanego listu intencyjnego jest współpraca przy projektach infrastrukturalnych. Powiat raciborski chce za unijne środki poddać termomodernizacji budynek Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Raciborzu oraz budynek biurowy i portierni Powiatowego Zarządu Dróg. Samorząd wodzisławski z kolei chce pozyskać pieniądze na termomodernizację, osuszenie i wymianę źródła ciepła w Powiatowym Domu Dziecka w Gorzyczkach.

Oba powiaty przygotują też fiszki projektowe, które mają umożliwić ubieganie się o unijne dofinansowanie.

fot. Powiat Wodzisławski
oprac. /kp/

Podobe artykuły

Wyszukiwarka