• +48 502 21 31 22

Polscy przedsiębiorcy pomagają uchodźcom z Ukrainy

Pozyskane środki będą przeznaczone w pierwszej kolejności na pomoc dla poszkodowanych w Ukrainie oraz dla obywateli Ukrainy w Polsce.

Polscy przedsiębiorcy pomagają uchodźcom z Ukrainy

Organizacje zrzeszające przedsiębiorców w Polsce łączą siły, aby pomóc Ukraińcom. W ramach wspólnej zbiórki gromadzone są środki na pomoc medyczną i humanitarną. Oferują również pomoc na innych płaszczyznach. Akcja została zainicjowana przez Pracodawców RP.

Wpłaty na pomoc Ukrainie można kierować na konta:
- w PLN: PL 71 1240 5963 1111 0010 2485 5177 z dopiskiem "UKRAINA",
- w EURO: nr rach: 97 1240 5963 1978 0000 4796 3935, IBAN: PL97 1240 5963 1978 0000 4796 3935, SWIFT: PKOPPLPW z dopiskiem "UKRAINA".

Pracodawcy RP utworzyli również specjalny adres e-mail: [email protected], na który można przekazywać deklaracje pomocy. Za pośrednictwem organizacji można zapewnić: środki opatrunkowe, opaski uciskowe, antyseptyki na rany, środki na zatrzymanie krwawienia, bieliznę medyczną, duże pieluchy, apteczki, artykuły higieniczne, witaminy dla dzieci i – w miarę możliwości – leki przeciwbólowe, antybiotyki, substytuty krwi. Na adres można kierować informacje o osobach potrzebujących pomocy, a także o innym zapotrzebowaniu w zakresie organizacji pobytu i zatrudnienia dla obywateli Ukrainy.

Organizacja prosi też o kontakt firmy, które dysponują wolnymi miejscami pracy. Deklaruje, że pomoże w dopełnieniu wszelkich kwestii technicznych związanych z połączeniem konkretnego pracodawcy z pracownikiem. Firmy, które dysponują wolnymi miejscami pracy, szczególnie dla kobiet, ponieważ obecnie z Ukrainy do Polski przybywają głównie kobiety z dziećmi, mogą skontaktować się z Kingą Marczak: tel.: +48 574 240 390, e-mail: [email protected].

Pracodawcy RP zawarli również porozumienie o współpracy z Naczelną Radą Adwokacką. Oferują wsparcie przybywającym do Polski obywatelom Ukrainy w zakresie pomocy prawnej, legalizacji dokumentów i zatrudnienia oraz organizacji pobytu w naszym kraju. Organizacja prosi osoby potrzebujące pomocy związanej z kwestiami prawnymi o kontakt pod adresem e-mail: [email protected].

Do akcji dołączyła również Polska Rada Biznesu. - Działania przedsiębiorców w ramach naszej akcji nie ograniczają się do przekazywania wpłat. Firmy wykorzystują wszystkie swoje zasoby, by nieść wymierną pomoc w takich obszarach jak transport, zakwaterowanie czy wsparcie w szukaniu pracy. Teraz najważniejsza jest pełna solidarność z Ukraińcami. Ich walka jest naszą wspólną sprawą jako obywateli europejskich społeczeństw demokratycznych - podkreśla prezes Wojciech Kostrzewa.

fot. pexels.com
oprac. /kp/

Podobne artykuły

Wyszukiwarka