• +48 502 21 31 22

Drony będą kontrolować smog i kominy w Raciborzu

Projekt: Ekologia Środowisko, jakość życia, ekologia Czyste powietrze

Dane te będą stanowić materiał dla raciborskiej Straży Miejskiej, która w ten sposób będzie mogła dokładnie określić problematyczne z punktu widzenia zanieczyszczeń powietrza źródła ciepła.

Drony będą kontrolować smog i kominy w Raciborzu

Dziś, 13 stycznia, odbył się pierwszy w Raciborzu lot pomiarowy dronem wyposażonym w odpowiednią aparaturę do kontrolowania ilości pyłu zawieszonego, a także tego, co wydobywa się z kominów. Dane te będą stanowić materiał dla raciborskiej Straży Miejskiej, która w ten sposób będzie mogła dokładnie określić problematyczne z punktu widzenia zanieczyszczeń powietrza źródła ciepła. W celu zdiagnozowania i przeciwdziałania problemom związanym ze smogiem Miasto Racibórz współpracuje z Krakowskim Alarmem Smogowym.

Oprócz tego cały czas edukuje mieszkańców. - Chcemy przede wszystkim edukować naszych mieszkańców, a nie karać, dlatego w tych pierwszych dniach Straż Miejska będzie starała się w pewnym sensie pouczać potencjalnych użytkowników "kopciuchów". Wszyscy jednak zdajemy sobie z tego, że prawo jest prawem i dlatego jeżeli ktoś nadal uparcie stosował będzie nielegalny sposób ogrzewania swojego domu, będą wobec niego wyciągane konsekwencje przewidziane w przepisach - mówi Prezydent Miasta Racibórz Dariusz Polowy.

Każdego, kto planuje wymianę starego źródła ciepła, magistrat zachęca do skontaktowania się z Wydziałem Ochrony Środowiska i do korzystania z programów PONE oraz wsparcia specjalistów punktu Czyste Powietrze w Urzędzie Miasta. Czytaj więcej: Nabór wniosków do Programu Ograniczenia Niskiej Emisji w Raciborzu

fot. UM Racibórz
oprac. /kp/

Podobe artykuły

Wyszukiwarka