• +48 502 21 31 22

Rafako może mieć nowego właściciela

Projekt: Gospodarka

Inwestorzy mają zapewnić Rafako finansowanie w formie pożyczki lub obligacji do kwoty 31 mln zł. Środki będą mogły zostać przeznaczone wyłącznie na potrzeby rozwojowe spółki.

Rafako może mieć nowego właściciela

Po podpisaniu listu intencyjnego między Polimexem Mostostal a Funduszem z Grupy PFR zainteresowanych kupnem akcji, ugodzie z Tauronem dotyczącej synchronizacji bloku energetycznego w Jaworznie i współpracy z Pinggao Group z Rafako napływają kolejne pozytywne informacje. Teraz raciborska spółka powiadomiła o wstępnych warunkach umowy inwestycyjnej, która miałaby dotyczyć zakupu, poza zorganizowanym systemem obrotu, 7,67 mln akcji Rafako od PBG i 34,8 mln akcji od Multaros Trading Company Limited. Warunkiem jest, by akcje posiadane przez Polimex i Grupę PFR nie przekroczyły 33% łącznej liczby akcji Rafako.

Inwestorzy mają zapewnić Rafako finansowanie w formie pożyczki lub obligacji do kwoty 31 mln zł. Środki będą mogły zostać przeznaczone wyłącznie na potrzeby rozwojowe spółki i nie będą mogły zostać przeznaczone na spłatę lub zabezpieczenie istniejącego zadłużenia.

Kurs Rafako przed serią pozytywnych komunikatów znajdował się poniżej 1 zł. Od tego czasu w nieco ponad miesiąc wzrósł o prawie 30%, a obrót w tym czasie objął ponad 30 mln akcji, co stanowiło blisko 25% wszystkich akcji oraz 42% akcji znajdujących się w wolnym obrocie.

22 listopada raciborska spółka poda wyniki za III kwartał. Będzie wtedy wiadomo, kaka jest faktyczna sytuacja finansowa spółki, która jeszcze na początku września intensywnie domagała ratownia przez państwo.

oprac. /kp/

Podobe artykuły

Wyszukiwarka