• +48 502 21 31 22

Rafako bliżej naprawy bloku w Jaworznie

Projekt: Gospodarka

Władze energetycznego koncernu nie przewidują, by termin oddania bloku do użytku, czyli 25 lutego 2022 r., był zagrożony.

Rafako otrzymało od spółki Nowe Jaworzno Grupa Tauron list intencyjny podpisany 6 października pomiędzy NJGT, Polimex-Mostostal i PFR Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych. Polimex-Mostostal i PFR TFI mają dokapitalizować raciborską spółkę, by mogła wyremontować dla Tauronu blok energetyczny 910MW w Jaworznie.

– Podpisany dziś list intencyjny stanowi krok w kierunku zakończenia naprawy bloku o mocy 910 MW w Jaworznie we współpracy z generalnym wykonawcą inwestycji. Nasze zaangażowanie pozwoli potencjalnym uczestnikom konsorcjum na oszacowanie ryzyk związanych z zaangażowaniem w Rafako poprzez uzyskanie kompletnych informacji dotyczących statusu prac naprawczych przy jednostce – wyjaśnia Artur Michałowski, p.o. prezesa zarządu Tauronu.

Kurs Rafako po południu rósł nawet o 46%, do 1,44 zł. Z kolei akcje Polimexu-Mostostal drożały maksymalnie o 8%, do 4,94 zł. Nieznaczny spadek zanotował natomiast kurs Tauronu.

Czytaj więcej na portalu raciborz.com.pl: Jest ratunek dla Rafako. Podpisano list intencyjny

Podobe artykuły

Wyszukiwarka