• +48 502 21 31 22

Rafako będzie współpracować z chińskim partnerem Pinggao Group - to szansa dla raciborskiej spółki

Projekt: Gospodarka

Porozumienie pomiędzy firmami w szczególności ma dotyczyć branży energetycznej, ale strony nie wykluczają też współpracy przy innych projektach. Rafako upatruje w partnerstwie szansy na gwarancje bankowe, których brak dyskwalifikuje w procedurach przetargowych.

Rafako będzie współpracować z chińskim partnerem Pinggao Group - to szansa dla raciborskiej spółki

Rafako S.A. i Pinggao Group Co., Ltd. zawarły porozumienie o współpracy w zakresie wspólnej realizacji projektów. Na jego mocy przedsiębiorstwa zobowiązały się do wspólnego uczestniczenia w przetargach na projekty, które są dla obu stron interesujące, ale trudne do samodzielnej realizacji. Porozumienie w szczególności ma dotyczyć branży energetycznej, ale strony nie wykluczają też współpracy przy innych projektach.

– Nasz chiński partner zobowiązuje się bowiem do zapewnienia gwarancji finansowych, które w ostatnich latach często stanowiły dla Rafako barierę w przystępowaniu do projektów. My wnosimy, między innymi, wieloletnie doświadczenie, znajomość rynku energetycznego w Polsce i Europie oraz referencje wymagane do realizacji projektów – powiedział Maciej Stańczuk.

Czytaj więcej na portalu raciborz.com.pl: Rafako i Pinggao Group zawarły porozumienie o współpracy

Podobe artykuły

Wyszukiwarka