• +48 502 21 31 22

Balaton - przyroda w sercu miasta

Projekt: Kraina Górnej Odry Turystyka i rekreacja

Balaton jest jednym z ulubionych miejsc letniego wypoczynku mieszkańców Wodzisławia Śląskiego i powiatu wodzisławskiego.

Ośrodek rekreacyjny Balaton zajmuje rozległy teren ponad 50 hektarów. Jest to atrakcyjne miejsce wypoczynkowo-rekreacyjne ulokowane w Wodzisławiu Śląskim. Położony niedaleko centrum miasta, otoczony bogatym drzewostanem, zbiornik wodny z wydzieloną piaszczystą plażą co roku przyciąga wielu głodnych słońca i atrakcji wodnych mieszkańców powiatu wodzisławskiego i okolic.

Na terenie ośrodka w sezonie letnim funkcjonuje wypożyczalnia sprzętu wodnego, która za niewielką opłatą oferuje możliwość skorzystania z rowerków wodnych i kajaków. Nie lada gratką, zwłaszcza dla najmłodszych użytkowników, jest wodny plac zabaw. Podczas trwania sezonu nad bezpieczeństwem odwiedzających czuwają ratownicy wodni. Jak podkreśla Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji Centrum, Balaton jest atrakcją całoroczną, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie.

W 2015 r. teren ośrodka wyposażony został w urządzenia treningowe tworzące PZU Trasę Zdrowia będącą atrakcją dla amatorów treningu na świeżym powietrzu. Zróżnicowany teren sprzyja bieganiu czy spacerom, dlatego na Balatonie odbywają się liczne imprezy sportowe i rekreacyjne. Najbardziej rozpoznawalną z nich jest Błękitna Wstęga Balatonu, czyli zawody biegowe rozgrywane na przełomie marca i kwietnia. Ośrodek chętnie odwiedzają również wędkarze, dla których stworzone zostały specjalne stanowiska łowieckie, a także morsy, które w sezonie zimowym chętnie kąpią się w lodowatej wodzie. Na Balaton można dotrzeć zarówno samochodem jak i rowerem. Ośrodek posiada wydzielony parking a prowadzące w pobliże zbiornika trasy rowerowe sprawiają, że wielu podróżnych wybiera to miejsce jako punkt odpoczynku.

W 2021 r. kąpielisko oraz wypożyczalnia sprzętu pływającego działać będą w godzinach:
- w czerwcu i lipcu od 10:00 do 20:00,
- w sierpniu od 10:00 do 19:00.

fot. Weronika Królikowska
oprac. /kp/

Podobe artykuły

Wyszukiwarka