• +48 502 21 31 22

Remont wodzisławskiego Balatonu. Co już wykonano?

Prace prowadzone w Ośrodku Rekreacyjnym Balaton przebiegają zgodnie z harmonogramem.

Remont wodzisławskiego Balatonu. Co już wykonano?

Kompleksowa modernizacja Ośrodka Rekreacyjnego Balaton w Wodzisławiu Śląskim trwa. Jest to największa prowadzona obecnie inwestycja oraz największy miejskiej plac budowy. Wykonano już m.in. wiatroizolację w magazynie sprzętu pływackiego oraz fundamenty pod pomost. Inwestycja ta jest możliwa dzięki 12,8 mln zł, jakie miasto pozyskało z Rządowego Funduszu Polski Ład – to 100% kwoty, o którą wnioskowało.

Prace prowadzone na Balatonie przebiegają zgodnie z harmonogramem. Nie napotkano na istotne problemy, które mają wpływ na termin realizacji inwestycji. Budynek rekreacyjno-socjalny jest w stanie surowym otwartym, trwają dalsze prace montażowe wewnętrznych instalacji. W stanie surowym jest też magazyn sprzętu pływackiego, wykonano wiatroizolację oraz połać dachową i orynnowanie. W wiacie ogniskowej położono papę nad budynkiem, są też wykonane fundamenty pod pomost, nawierzchnia z asfaltu wraz z podbudową oraz krawężnikami na drodze dojazdowej, parking obok budynku Syrenki oraz murek oporowy wraz z odwodnieniem wzdłuż budynku, a także przeprowadzono również korytowanie drogi wewnętrznej.

Miasto Wodzisław Śląski przypomina, że Balaton jest teraz miejscem intensywnych robót. Należy o tym pamiętać, wybierając trasy spacerowe i na czas prowadzonych prac omijać tę strefę. Obszar jest placem budowy, na którym znajdują się głębokie wykopy oraz ciężki sprzęt i samochody ciężarowe. Obowiązuje całkowity zakaz wstępu na teren ośrodka.

Wykonawca projektu przejął teren Balatonu pod koniec sierpnia i od tego momentu ma 11 miesięcy na jego zagospodarowanie.

fot. UM Wodzisławia Śląskiego
oprac. /kp/

Podobne artykuły

Wyszukiwarka