• +48 502 21 31 22

Eko-Okna wybudują halę produkcyjną w Wodzisławiu Śląskim

Spółka kupiła od miasta 17 hektarów w strefie inwestycyjnej. Zatrudnienie w zakładzie znajdzie ok. tysiąca osób.

Eko-Okna wybudują halę produkcyjną w Wodzisławiu Śląskim

Spółka Eko-Okna zainwestuje w Wodzisławiu Śląskim. Firma zakupiła na terenie miasta 17 ha w strefie inwestycyjnej na Olszynach. W tym roku rozpocznie się budowa hali produkcyjnej, w której na początek, w przyszłym roku, zatrudnienie znajdzie tysiąc osób.

- To moment, z którego jestem dumny i bardzo się cieszę. Na 17 hektarach terenów inwestycyjnych na Olszynach powstanie duża inwestycja. W naszym gronie witam nowych wodzisławian - powiedział prezydent Wodzisławia Śląskiego Mieczysław Kieca podczas konferencji na zrewitalizowanym dworcu kolejowym.

Mateusz Kłosek, prezes Eko-Okien, ma plan, aby nowo powstała hala została uruchomiona we wrześniu 2022 r. W miejscu tym zatrudnienie znajdzie tysiąc osób. - Chcielibyśmy w przyszłym roku postawić zakład produkcyjny, który wpisałby się w naszą ekspansję. Liczymy na to, że na tym terenie będziemy mogli pozyskać oddaną grupę ludzi, którzy będą chcieli związać z naszą firmą swoją przyszłość - podkreślał Mateusz Kłosek.

Mieczysław Kieca zapowiedział, że w Wodzisławiu Śląskim powstanie nie tylko nowy zakład pracy, ale cała infrastruktura towarzysząca. - Chcemy dokonać modernizacji kluczowych węzłów komunikacyjnych, aby ułatwić m.in. pracownikom dojazd do miejsca pracy. Przede wszystkim chcemy rozwinąć sieć usług opieki nad najmłodszymi. W pierwszym etapie uruchomimy odpowiednią liczbę oddziałów przedszkolnych. Tam, gdzie będzie to kluczowe z punktu widzenia naboru pracowniczego. W drugim etapie planujemy budowę przedszkola w Kokoszycach dla całej strefy ekonomicznej, która tam się rozwija - zapowiada prezydent Wodzisławia Śląskiego.

Rozwój budownictwa mieszkaniowego to kolejny kierunek rozwoju Wodzisławia Śląskiego. Będzie on realizowany w oparciu o tereny, które znajdują się na osiedlu Batory. Obecnie zmieniany jest plan zagospodarowania przestrzennego na taki, który umożliwi realizację inwestycji. Miasto przygotowało również projekt uchwały o pomocy regionalnej obejmującej kilkuletnie ulgi podatkowe dla nowego inwestora.

fot. UM Wodzisław Śląski, Mieczysław Kieca
wideo: Telewizja Regionalna TVT 

oprac. /kp/

Podobe artykuły

Wyszukiwarka