• +48 502 21 31 22

Kwiecień w Raciborskim Inkubatorze Przedsiębiorczości

Projekt: Spotkania branżowe

Jak zdobyć nawet 24 000 zł na utworzenie jednego miejsca pracy w przedsiębiorstwie społecznym? Jak zdobyć pieniądze na start firmy? Odpowiedzi na te i inne pytania będzie można znaleźć w Raciborskim Inkubatorze Przedsiębiorczości.

Raciborski Inkubator Przedsiębiorczości działa w trybie zdalnym, ale niezmiennie służy pomocą wszystkim zainteresowanym mieszkańcom Raciborza i przedsiębiorcom prowadzącym w Raciborzu swoje firmy. Aby wziąć udział w spotkaniu, należy się zarejestrować na stronie https://app.evenea.pl/event/doradcabiznesowy. Zarówno godzina spotkania, jak i jego forma zostaną ustalone w trakcie wcześniejszego kontaktu telefonicznego. Konsultacje mają charakter indywidualny i są bezpłatne.

Przykładowe zagadnienia poruszane podczas spotkania z doradcą to: co trzeba wiedzieć zanim wystartuje się z własnym biznesem, strategia, darmowe zasięgi, płatna reklama na Facebooku, biznes online, instrumenty wsparcia dla MSP oraz osób podejmujących działalność gospodarczą, pozyskiwanie środków na działalność z Powiatowego Urzędu Pracy, środki na biznes w ramach sieci Aniołów Biznesu i Venture Capital, nowoczesne metody badań marketingowych, finanse i rachunkowość w małej firmie, social media, marketing i PR, modele biznesowe, crowdfunding, firma bez ZUS.

14 kwietnia odbędzie się spotkanie "Jak zdobyć nawet 24 000 zł na utworzenie jednego miejsca pracy w przedsiębiorstwie społecznym". Przedsiębiorstwo społeczne to podmiot, który oprócz wypracowywania zysku wyznacza sobie cele społeczne, na które przeznaczane są wypracowane nadwyżki. Może to być np. fundacja, spółka non-profit czy spółdzielnia socjalna. Nie ma ograniczeń dotyczących branży czy obszaru aktywności gospodarczej. Do tej pory dzięki dotacjom Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej uruchamiano lub rozwijano działalność w bardzo różnych dziedzinach. Były to m.in. placówki edukacyjno-opiekuńcze, firmy specjalizujące się w najmie krótkoterminowym, punkty gastronomiczne, usługi budowlane, firmy świadczące usługi księgowe i kadrowe, usługi porządkowe, ale także portal związany z branżą stomatologiczną czy przedsiębiorstwo zajmujące się projektowaniem wyspecjalizowanych rozwiązań technologicznych dla domu (tzw. inteligentny dom). Zdotacji mogą skorzystać mieszkańcy oraz podmioty z terenu Subregionu Zachodniego Woj. Śląskiego. Szczegóły i rejestracja na https://app.evenea.pl/event/owes-kwiecien.

22 kwietnia będzie miało miejsce webinarium, podczas którego będzie można dowiedzieć się, jak zdobyć pieniądze na start firmy. Mimo trudnej sytuacji związanej z pandemią codziennie kilkaset osób w Polsce decyduje się na założenie własnej firmy. Głównie powstają jednoosobowe działalności. Proces ich zakładania dzięki możliwości rejestracji online jest bardzo szybki. Nawet z najlepszym pomysłem lepiej się jednak nie spieszyć. Zanim założy się biznes, warto pomyśleć o jego finansowaniu. Nigdy nie należy rejestrować firmy przed sprawdzeniem, z jakich programów wsparcia można skorzystać. Wiele z nich jest przeznaczonych dla osób, które chcą założyć, ale jeszcze nie mają zarejestrowanej działalności gospodarczej. Szczegóły i rejestracja na https://app.evenea.pl/event/pieniadzenastart.fot. pexels.com
oprac. /kp/

Podobe artykuły

Wyszukiwarka