• +48 502 21 31 22

Jaroslav Drahoš Przedsiębiorcą Roku w kraju morawsko-śląskim

Projekt: Gospodarka

Jaroslav Drahoš to właściciel firmy Finidr, największej drukarni w Czechach. Tytuł ten przyznano w regionie po raz piętnasty, z czego trzem trzem zwycięzcom udało się wygrać także ogólnokrajowy plebiscyt.

Firma EY wraz z Ivo Vondrákiem, wojewodą morawsko-śląskim, ogłosili zdobywcę tytułu EY Przedsiębiorca Roku 2020 kraju morawsko-śląskiego. Został nim Jaroslav Drahoš, właściciel firmy Finidr, największej drukarni w Czechach.

- Od dwudziestu siedmiu lat ufam książkom. Fakt, że inwestujemy w najnowocześniejsze technologie, które są niezwykle drogie, pokazuje, że ufam im nadal. Zwycięstwo bardzo doceniam. Nie spodziewałem się, że produkcja książek może zdobyć tę nagrodę. Produkcja, która łączy się z odpowiedzialnością za ludzi, terminy i jakość, jest wymagająca. Nagroda należy do wszystkich moich pracowników i miasta Czeski Cieszyn - powiedział Jaroslav Drahoš.

Finidr osiąga roczne obroty w wysokości około miliarda koron i jest jedną z najnowocześniejszych drukarni na świecie. Wydaje ponad 1000 tytułów miesięcznie w łącznej liczbie około 2,5 mln egzemplarzy. Produkcja od dawna opiera się na ekologicznym podejściu i jest neutralna pod względem emisji dwutlenku węgla. 70% wyrobów trafia za granicę, głównie do krajów zachodnich, gdzie firma wypracowała sobie wysoką renomę w ciągu prawie trzydziestu lat istnienia.

- Zrównoważony biznes i zmniejszenie śladu węglowego należą do globalnych celów EY. Bardzo się cieszę, że troska o środowisko jest jednym z priorytetów tegorocznego laureata plebiscytu Przedsiębiorca Roku EY kraju morawsko-śląskiego Jaroslava Drahoša - podkreśliła Magdalena Souček, partner zarządzający EY w Czechach.

Tytuł ten przyznano w regionie po raz piętnasty, z czego trzem trzem zwycięzcom udało się wygrać także ogólnoczeski plebiscyt. - To świadczy nie tylko o tym, że kraj morawsko-śląski jest jednym z najbardziej utytułowanych regionów w tym konkursie, ale także potwierdza, że ​​nasz region jest miejscem, w którym naprawdę dobrze prosperują utalentowani i odważni przedsiębiorcy - powiedział Ivo Vondrák.

Ogólnokrajowymi zwycięzcami zostali do tej pory Jannis Samaras z Kofoli (2011), Adam, Waldemar i Mariusz Walach z Walmarku (2010) i Pavel Juříček, szef Brano Group (2006).

Zwycięzca zostanie ogłoszony 7 kwietnia, a w czerwcu 2021 r. weźmie udział w światowych finałach w Monte Carlo.

oprac. /kp/

Podobe artykuły

Wyszukiwarka