• +48 502 21 31 22

Wierzyciele Rafako Engineering za układem

Projekt: Gospodarka

Spółka Rafako Engineering w restrukturyzacji złożyła w sądzie wniosek o zatwierdzenie układu wierzycieli.

Wierzyciele Rafako Engineering sp. z o.o. w restrukturyzacji opowiedzieli się za zawarciem układu i kontynuowaniem działalności spółki. Wynik głosowania potwierdził nadzorca układu, który stwierdził jego przyjęcie. Spółka złożyła w sądzie wniosek o zatwierdzenie układu.

Przyjęcie układu nastąpiło zdecydowaną większością głosów wierzycieli.

- Propozycje układowe, jakie spółka złożyła wierzycielom, są wiarygodne i z jednej strony odzwierciedlają nasze możliwości, a z drugiej, szanują interesy wierzycieli, którzy mogą liczyć na znaczące zaspokojenie – powiedział Łukasz Hołubowski, prezes zarządu Rafako Engineering sp. z o.o. w restrukturyzacji. – Wynik głosowania pokazuje zarazem, że nasi kontrahenci chcą z nami współpracować i dobrze oceniają potencjał i możliwości rozwoju spółki oraz przedstawiony przez spółkę plan restrukturyzacji - dodał.

Po zatwierdzeniu układu przez sąd i jego uprawomocnieniu spółka zamierza aktywnie pozyskiwać kolejne zlecenia. - Nasz plan działania na najbliższe lata i założenia w zakresie przychodów są realistyczne i pozwolą na rozwój spółki, a zarazem wypełnienie zobowiązań układowych – powiedział Marcin Jankowski, wiceprezes zarządu Rafako Engineering sp. z o.o. w restrukturyzacji, dodając, że spółka planuje ponownie aktywnie uczestniczyć w przetargach i zadaniach inwestycyjnych w Polsce w branży energetycznej oraz oil & gaz. - Jesteśmy przekonani o istotnej roli i potencjale Rafako Engineering na polskim rynku – dodał.

Rafako Engineering istnieje od 2007 roku. Spółka realizowała wiele dużych projektów w segmencie ropy i gazu oraz budownictwa energetycznego. Ostatnio była odpowiedzialna za rozruch nowego bloku 910 MW.

fot. Facebook Rafako
oprac. /kp/

Podobe artykuły

Wyszukiwarka