• +48 502 21 31 22

Broda: zawsze w modzie? Barber Jakub Urbiński wyjaśnia

Branża: Zdrowie Uroda Salony fryzjerskie

Każdy wiek ma swoich słynnych brodatych mężczyzn. Tylko przez krótki czas: między 1980 a 2000 rokiem było golenie. W 2019 roku owłosiony wygląd stał się podstawowym. Rzeczywiście, jeśli trendy zostaną z czasem dopracowane, zauważymy, że broda jest zdecydowanie ponadczasowa. Dowód znajdziecie w tym artykule!

W Polsce około 55% mężczyzn w wieku od 25 do 35 lat nosi brodę. Tej jesieni nie możemy więc przegapić tego pięknego wyglądu. Jeśli wczorajsi mężczyźni nosili brodę, nie uczesując jej, aby zademonstrować swoją męskość - dzisiejsi zakładają ją inaczej i dbają o włosy. Wynik? Setki salonów fryzjerskich, które otwierają swoje drzwi, aby poprowadzić neodandysów do idealnego dopasowania.

Prawdziwy modny dodatek, broda przywrócona na pierwszy plan przez biodrówki, jest teraz bezpiecznym wyborem dla mężczyzn niezależnie od ich stylu. Barberzy zapewniają: dla każdego jest fryzura. Od krótkich o super precyzyjnych konturach dla młodych biznesmenów, pełnej brody dla mężczyzn, którzy chcą podkreślić swoja męskość, czy nawet nacięcia dla prawdziwych entuzjastów mody - w salonie na Długiej z pewnością znajdziesz odpowiedni serwis.

Jak pielęgnować brodę?

Broda to zarówno przyjemność jak i obowiązek, trzeba o nią właściwie dbać, aby wyciągnąć z niej pełen potencjał. Jeden na dwóch mężczyzn nosi dziś brodę, ale niekoniecznie wie, jak sobie z tym radzić. Czy powinieneś myć brodę tak, jak myjesz włosy? W jakim tempie i przy jakich produktach? W tym artykule znajdziesz swoją nową, męską rutynę pielęgnacyjną!

Przez cały dzień broda może gromadzić wiele rzeczy. Co i w jaki sposób? Gdy okruchy spadają, kiedy jesz, kiedy kogoś całujesz lub kiedy przesuwasz dłonią po twarzy. Oczywiście im dłuższa długość, tym łatwiej będą się tam gromadzić zanieczyszczenia. Konieczny będzie zatem bardziej intensywny rytm mycia.

A tak przy okazji, kiedy należy wyczyścić brodę? Według barberów obszar ten należy myć w bardziej ukierunkowany sposób przynajmniej raz na dwa dni. Włosy na brodzie są grubsze i maja wyraźne pH, nieporównywalne z włosami na głowie. Nie ma więc mowy o myciu ich tymi samymi produktami! Rzeczywiście, wbrew temu, co czasem myślimy, kosmetyki do włosów nie nadają się do obszarów podbródka i policzków, które są bardziej wrażliwe niż skóra głowy.

Produkty do brody: instrukcje użytkowania

Aby zachować piękno twarzy, wybieraj produkty bez parabenów, silikonów i siarczanów, które oczyszczą włosy bez uszkadzania i podrażniania skóry właściwej. W salonie na Długiej do pielęgnacji brody dedykowany jest szereg produktów.

  • Olejek do brody przede wszystkim nawilża brodę, odświeża ją i zapewnia jej zdrowy, naturalny połysk. A przy tym doskonale pachnie!

    Dodatkowo, regularne stosowanie olejku sprawia, ze zarost staje się gładszy i przyjemniejszy w dotyku, co szczególnie doceni płeć piękna. Poza tym, dzięki oleistej konsystencji, olejek dokładnie pokrywa włosy brody i izoluje je od wszelkich zanieczyszczeń i niepożądanych zapachów.
  • Szampon do brody - podstawa pielęgnacji. Systematyczne, dokładne oczyszczanie grzywy zapewni jej właściwą kondycję. Szampony dedykowane brodaczom mają specjalnie dobrany skład, by dbać nie tylko o zarost, ale również o skórę pod nim. Potrzeby włosów i skóry na twarzy znacznie różnią się bowiem od potrzeb włosów i skóry na głowie. O tym trzeba pamiętać.

  • Kartacz - idealna szczotka do rozczesywania zarostu oraz usuwania martwego naskórka

  • Wosk do wąsów i brody (opcjonalnie) - to kosmetyk dla zaawansowanych. Gwarantuje trwałe efekty. Za pomocą wosku można stylizować wąsy oraz brodę na rozmaite sposoby. Nowoczesne, naturalne woski do wąsów i brody zawierają szereg składników pielęgnujących zarost.

  • Balsam do brody (opcjonalnie) - przyda się brodaczom, którzy chcą ujarzmić swoja grzywę. W ofercie znajdziemy balsamy o lekkim, średnim, mocnym i bardzo mocnym chwycie - w zależności od potrzeb. Najprościej rzecz ujmując, dobry balsam do brody stylizuje i pielęgnuje grzywę.

Dlaczego wszyscy mężczyźni chcą mieć brodę?

Kilka powodów zachęca mężczyzn do przyjęcia tego wyglądu w 2020 roku. Pierwszy? Jest to wygodne. Uwalniają się w ten sposób od codziennego golenia. Kilka lat temu można to uznać za przeoczenie - teraz jest to oficjalnie seksowny atut. Ale to nie wszystko, męskie ikony od Davida Beckhama po księcia Harry'ego to wszystkie (lub prawie) włosy sięgające do brody. Dla pokolenia kierującego się # Hasztagami na Instagramie broda wydaje się być fajnym atrybutem.

Tak więc choć nie jest trudno poddać się tej ponadczasowej modzie, należy postępować zgodnie z dzisiejszymi trendami. W tym roku broda się skraca. Dlatego mężczyźni, którzy mają trzy dni lub mają pełną brodę, będą musieli używać i nadużywać środków nawilżających i oczyszczających. Aby stworzyć swój idealny rytuał i zawsze mieć brodę, umów się na wizytę przez Booksy.

Zapraszam na naszego Instagrama:
https://www.instagram.com/la_crimoso_barber/

Podobe artykuły

Wyszukiwarka