• +48 502 21 31 22

Zespół pałacowo parkowy w Wodzisławiu Śląskim-Kokoszycach

Branża: Administracja obiektów użyteczności publicznej;    Projekt: Kraina Górnej Odry

Kompleks parkowo-pałacowy w Kokoszycach to ciekawe miejsce w Wodzisławiu Śląskim, które od ponad 20 lat spełnia funkcję Archidiecezjalnego Domu Rekolekcyjnego.

Artykuł opracowany przez:

Zespół pałacowo-parkowy w Wodzisławiu Śląskim – Kokoszycach

Archidiecezjalny Dom Rekolekcyjny w Wodzisławiu Śląskim-Kokoszycach

Firma działa w branżach:
Administracja obiektów użyteczności publicznej

W Kokoszycach - dzielnicy Wodzisławia Śląskiego, zobaczyć możemy zespół pałacowo-parkowy. Rezydencja, zbudowana pod koniec XVIII należała przez lata do kolejnych właścicieli Kokoszyc. W czasach międzywojennych obiekt ten został odkupiony przez Kościół, a następnie przekształcony w dom wypoczynkowy dla księży oraz dom rekolekcyjny, którą to rolę pełni do dziś. Do kompleksu należy także park z ośmioma stawami.

Park powstał razem z pałacem około XVIII-XIX wieku. W parku rosną prawie wszystkie drzewa i krzewy, które spotkać można w każdym zakątku Polski. Znaleźć można również okazy drzew tropikalnych, rosnących w innych szerokościach geograficznych w tym m.in. specjalna hodowla azalii, okazałe kasztanowce czy niezmiernie rzadkie tulipanowce. Na terenie parku znajduje się aż 8 stawów. W pobliżu parku i pałacu znajduje się również stadnina koni. Park zaliczany jest do krajobrazowych i liczy ok. 30 ha.

Zobacz inne miejsca, które warto odwiedzić w Krainie Górnej Odry 

Podobe artykuły

Wyszukiwarka