• +48 502 21 31 22

Wniosek o zwolnienie ze składek tylko do końca czerwca

Projekt: Gospodarka

Przedsiębiorcy, którzy mogą skorzystać z tarczy antykryzysowej, mają czas do 30 czerwca na złożenie wniosku o zwolnienie ze składek. Zwolnienia dotyczą trzech miesięcy: marca, kwietnia i maja.

Artykuł opracowany przez:

PLUSY dla BIZNESU

Platforma Gospodarcza PLUSYdlaBIZNESU - serwis dedykowany dla przedsię...

Firma działa w branżach:
Redakcje, wydawcy, gazety, media
Stowarzyszenia, kluby i związki

Tylko do końca czerwca przedsiębiorcy mogą wnioskować o zwolnienie ze składek.

Z pełnego zwolnienia ze składek mogą skorzystać małe przedsiębiorstwa, które zgłaszają do ubezpieczeń społecznych mniej niż 10 osób. Zwolnienie dotyczy składek za przedsiębiorcę i pracujące dla niego osoby. Ze zwolnienia mogą skorzystać także samozatrudnieni, których przychód co prawda przekracza trzykrotność średniego wynagrodzenia, ale ich dochody są niższe niż 7 tys. zł. Firmy zgłaszające do ubezpieczeń od 10 do 49 osób mogą być natomiast objęte 50% umorzeniem kwoty składek wykazanej w deklaracjach rozliczeniowych.

Zwolnienia dotyczą trzech miesięcy: marca, kwietnia i maja. Przedsiębiorcy, którzy mogą skorzystać z tarczy antykryzysowej, mają czas do 30 czerwca na złożenie wniosku o zwolnienie ze składek. Muszą także do tej daty złożyć dokumenty rozliczeniowe za okres od marca do maja 2020 r., chyba że zgodnie z przepisami są zwolnieni z ich składania.

Dotychczas umorzono składki na Fundusz Ubezpieczeń Społecznych na łączną kwotę ponad 11 mld zł, z czego za marzec było to 4 mld zł, za kwiecień ponad 3,6 mld zł, z kolei za maj ponad 3,5 mld zł. Z odroczenia terminu płatności składek skorzystało ponad 130 tys. przedsiębiorców.

Więcej informacji na temat wsparcia ZUS w ramach Tarczy Antykryzysowej na stronie www.zus.pl.

Podobe artykuły

Wyszukiwarka