• +48 502 21 31 22

7 mld zł na bony turystyczne

Projekt: Praca

Bony otrzymają pracownicy zatrudnieni na umowach o pracę, którzy nie zarabiają więcej niż przeciętne wynagrodzenie, czyli 5200 zł.

Bon turystyczny to projekt dotyczący wsparcia branży turystycznej lokalnej - krajowej. Otrzymają je pracownicy zatrudnieni na umowach o pracę, którzy nie zarabiają więcej niż przeciętne wynagrodzenie, czyli 5200 zł. W pierwszym roku obowiązywania będzie można z niego skorzystać w ciągu dwóch lat, korzystając z usług krajowych - z bazy noclegowej lub touroperatorów.

- Tak jak w wielu zakładach pracy pracownicy dostają w okolicach świąt bony od swoich pracodawców na zakupy, tak my w podobnej strukturze chcemy, żeby pracodawcy mogli taki bon zafundować swoim pracownikom. Nie będziemy sięgać do kieszeni pracodawców, bo ten rok nie jest rokiem na to, aby skłaniać pracodawców do wzmożonych wydatków, dlatego w tym roku ten bon będzie w 90% sfinansowany z budżetu państwa. 10% to będzie wkład własny pracodawcy - tłumaczyła wicepremier i minister rozwoju Jadwiga Emilewicz w programie "Money. To się liczy". - Szacujemy, że koszty na ten rok to 7 mld zł z budżetu państwa. Będziemy chcieli, żeby w kolejnych latach udział z budżetu państwa się zmniejszał - dodała wicepremier.

Fot. photoangel/freepik.com

Podobe artykuły

Wyszukiwarka