• +48 502 21 31 22

Tomasz Zjawiony w zarządzie European Entrepreneurs CEA-PME

Organizacja zrzesza ponad 2,4 mln firm, które łącznie zatrudniają ponad 23 mln pracowników w 33 krajach.

Tomasz Zjawiony w zarządzie European Entrepreneurs CEA-PME

Tomasz Zjawiony, prezes Regionlnej Izby Gospodarczej w Katowicach, został powołany do zarządu European Entrepreneurs CEA-PME. Z największą organizacją reprezentującą sektor MŚP w Europie RIG współpracuje już od wielu lat.

Głównym celem założonej w 1992 r. organizacji jest stworzenie dogodnych warunków dla rozwoju oraz konkurencyjności MŚP na europejskim rynku. Grupa ta zrzesza ponad 2,4 mln firm, które łącznie zatrudniają ponad 23 mln pracowników w 33 krajach. Ponadto utrzymuje partnerskie relacje z 15 stowarzyszeniami na różnych kontynentach. Priorytetem działania dobrowolnej konfederacji firm jest reprezentowanie interesów MŚP wszystkich sektorów wobec instytucji europejskich, by ich głos był słyszany i brany pod uwagę przy tworzeniu nowych aktów prawnych, umów handlowych Unii Europejskiej, współmiernie do ich znaczenia dla europejskiej gospodarki.

– Można by powiedzieć, parafrazując słynne hasło: "przedsiębiorcy wszystkich krajów, łączcie się"! Podzielamy wspólne wartości, liczymy na ograniczenie biurokracji unijnej, wzmocnienie jednolitego rynku i zapewnienie MŚP większych możliwości handlowych, a także poprawę dostępu do finansowania i promowanie elastycznych rynków pracy – podkreśla Tomasz Zjawiony.

Przedstawiciele European Entrepreneurs CEA-PME uczestniczą w pracach siedmiu grup roboczych Komisji Europejskiej. W jednej z nich będzie brał udział Tomasz Zjawiony, który zajmie stanowisko w obszarze przemysłu, stali, energetyki i innych kluczowych zagadnień dla gospodarki.

Organizacja jest też stałym partnerem największego wydarzenia skierowanego do przedsiębiorców – Europejskiego Kongresu MŚP organizowanego przez Regionalną Izbę Gospodarczą w Katowicach. Tegoroczna, 14. edycja obędzie się 29-30 października w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

fot. Europejski Kongres MŚP/Facebook
oprac. /kp/

Podobne artykuły

Wyszukiwarka