• +48 502 21 31 22

Zamek Piastowski zaprasza na Zamkowy Jarmark Kwiatów

Kwiaty na balkonach i w przydomowych ogródkach to nie tylko wartość estetyczna, ale też ważny dodatek do ekosystemu miejskiego.

Zamek Piastowski zaprasza na Zamkowy Jarmark Kwiatów

27 kwietnia w godz. 9:00-16:00 na dziedzińcu Zamku Piastowskiego w Raciborzu odbędzie się Zamkowy Jarmark Kwiatów. Wydarzenie wypełniające zamkowy dziedziniec sadzonkami kwiatów, ziół, krzewów i drzewek, a także rzeczami przydatnymi dla ogrodników, na stałe wpisało się już w zamkowy kalendarz imprez.

– Kwiaty na balkonach czy też w przydomowych ogródkach to nie tylko wartość estetyczna, ale też ważny dodatek do ekosystemu miejskiego, jak i wiejskiego. Kwiaty mają wiele funkcji. Odpowiadają m.in. za oczyszczanie powietrza i poprawę mikroklimatu. Zieleń jest szczególnie ważna w miejscach, w których jej brakuje. Dzięki udekorowaniu kwiatami bądź nasadzeniami poprawia się nasze samopoczucie, a otoczenie staje się piękniejsze. Spodziewamy się przy sprzyjającej pogodzie, podobnie jak w ubiegłym roku, wielu wystawców – zachęca Krystyna Niklewicz, dyrektor Zamku Piastowskiego w Raciborzu.

Do udziału w jarmarku Zamek Piastowski w Raciborzu zaprasza sprzedawców kwiatów, sadzonek, ciekawych artykułów ogrodniczych i nie tylko. Zgłoszenia przyjmowane są na adres: [email protected]. Karta uczestnictwa w jarmarku do pobrania tutaj. Koszt udziału w wydarzeniu to 123 zł brutto. Pytania można kierować na [email protected] lub +48 32 414 02 33 wewn. 103. Warunkiem udziału jest jedynie wypełnienie zgłoszenia i odesłania tradycyjną pocztą lub w formie elektronicznej. Zamek posiada własne stragany, stylizowane na średniowieczne (jest ich jednak tylko 4), dopuszczane są też własne ekspozycje sprzedających, w tym sprzedaż z dziedzińca. W godzinach porannych, przed otwarciem imprezy, możliwy będzie wjazd samochodami na zamkowy dziedziniec.

Z kolei 28 kwietnia o godz. 17:00 na scenie na dziedzińcu odbędzie się Koncert Muzyki Filmowej w wykonaniu Młodzieżowej Orkiestry Dętej Leśnica.

fot. Zamek Piastowski
oprac. /kp/

Podobne artykuły

Wyszukiwarka