• +48 502 21 31 22

Szlak Azalii i Różaneczników powstaje w Raciborzu

Przedsięwzięcie to ma na celu wzbogacić miejską przestrzeń w oryginalny, kwitnący szlak składający się z roślin tego rodzaju.

Szlak Azalii i Różaneczników powstaje w Raciborzu

W poniedziałek w ramach tworzenia Szlaku Azalii i Różaneczników na pl. Wolności wokół głazu narzutowego rozpoczęto akcję sadzenia 400 wrzosów i 80 azalii japońskich. Teren wokół pomnika przyrody przygotowało Miasto Racibórz, następnie wychowankowie Zakładu Poprawczego w Raciborzu pod nadzorem Arboretum Bramy Morawskiej przystąpili do nasadzeń pięknych, ozdobnych krzewów. Sponsorem akcji jest mieszkanka Raciborza – pani Zofia Wieczorek, która jest jedną z inspiratorek Raciborskiego Szlaku Azalii i Różaneczników. To dzięki jej inicjatywie w tamtym roku powstały nasadzenia m.in. rokitników przy bulwarach oraz hortensji przy skrzyżowaniu ul. Wojska Polskiego i ul. Opawskiej.

Akcje nasadzeń krzewów w ramach tworzenia Szlaku Azalii i Różaneczników zostały zainicjowane w 2022 r. – Przedsięwzięcie to ma na celu wzbogacić miejską przestrzeń w oryginalny, kwitnący szlak składający się z roślin tego rodzaju. Są to piękne, różnokolorowe kwiaty o egzotycznym klimacie, które będą ozdobą skwerów, zieleńców, zabytków i ulubionych traktów spacerowych raciborzan. Do udziału w akcji, a tym samym zazielenianiu Raciborza, zachęcamy wszystkich mieszkańców oraz instytucje publiczne i podmioty prywatne – zaprasza urząd miasta.

fot. UM Racibórz
oprac. /kp/

Podobe artykuły

Wyszukiwarka