• +48 502 21 31 22

Godzina dla Ziemi 2023. Walka z zanikiem różnorodności biologicznej

Tegoroczna edycja Godziny dla Ziemi WWF, która będzie miała miejsce 25 marca, poświęcona będzie w Polsce walce z zanikiem różnorodności biologicznej, czyli z wymieraniem gatunków.

Godzina dla Ziemi 2023. Walka z zanikiem różnorodności biologicznej

Godzina dla Ziemi – Earth Hour – to największa na świecie inicjatywa społeczna zapoczątkowana przez organizację ekologiczną WWF. Odbywa się ona w każdą ostatnią sobotę marca. Ma na celu skłonienie do refleksji nad zmianami klimatu oraz uwrażliwienie na problem nadmiernego zużycia energii poprzez nakłonienie zwykłych ludzi, a także korporacji, do symbolicznego wyłączenia na jedną godzinę świateł w domach i biurach.

Po raz pierwszy akcja odbyła się w 2007 r. w Sydney. Wzięło w niej udział 2,2 mln osób. Rok później uczestniczyło w niej już 50 mln osób w 370 miastach na całym świecie. W Polsce światła zgasły wtedy w Warszawie i Poznaniu.

Tegoroczna edycja Godziny dla Ziemi WWF, która będzie miała miejsce 25 marca, poświęcona będzie w Polsce walce z zanikiem różnorodności biologicznej, czyli z wymieraniem gatunków. Według najnowszego raportu WWF Living Planet Report w ciągu ostatnich 50 lat liczebność populacji gatunków zmniejszyła się o 69%. Gatunki giną m.in. z powodu ciągłej ekspansji człowieka na ich tereny. Kluczowa dla ochrony bioróżnorodności jest ochrona obszarów cennych przyrodniczo, aby stanowiły bezpieczny dom dla zamieszkujących je zwierząt. – Liczymy na wasz udział w tegorocznej Godzinie dla Ziemi WWF i dołączenie do milionów ludzi, którzy w tym roku już po raz siedemnasty pokażą światu, że działając razem, możemy dać impuls do rzeczywistych zmian na lepsze – zachęca WWF.

Na stronie www.wwf.pl/godzina-dla-ziemi-2023 trwa zbiórka podpisów pod petycją do premiera RP w sprawie ochrony różnorodności gatunków.

25 marca o godz. 20:30 Miasto Racibórz przyłączy się do kolejnej edycji akcji. W związku z tym wyłączone zostaną: budynek Urzędu Miasta Racibórz przy ul. Króla Stefana Batorego 6 i budynek Urzędu Stanu Cywilnego przy ul. Wileńskiej 7. Z przyczyn logistycznych budynki zostaną wyłączone już w piątek w godzinach wieczornych, zasilanie zostanie przywrócone dopiero w poniedziałek.

fot. pixabay.com
oprac. /kp/

Podobne artykuły

Wyszukiwarka