• +48 502 21 31 22

Antyki - moda czy dostrzeganie wartości?

Mebli z minionych epok i tworzących klimat dodatków można szukać w domach rodziców lub dziadków, a także na targach staroci. Szeroką ofertę mają sklepy z antykami. W Antiques można znaleźć meble...

Antyki - moda czy dostrzeganie wartości?

Zabytkowe, stylowe przedmioty cieszą się coraz większą popularnością. Często nie tylko nadają wnętrzom uroku, ale pełnią także funkcję użytkową. Ich miłośnicy cenią je również za trwałość. Zakup antyków to inwestycja na lata, a najbliższy rok będzie zapewne kolejnym, kiedy stare meble i dekoracje będą na topie. Czasem wydaje się, że nowoczesne mieszkanie nie jest dobrym miejscem dla staroci, jednak coraz więcej osób odważnie wprowadza stare przedmioty do wnętrz współczesnych. Co więcej, projektanci sugerują, że aby dostosować wnętrza do aktualnych trendów, nie trzeba remontować całego mieszkania. Wystarczy jeden lub kilka przedmiotów z minionej epoki, które nadadzą mu modnego charakteru. Warto jednak zwrócić uwagę na to by właśnie "epoka" była wspólna dla starych przedmiotów, taka konsekwencja przeniesie się na styl i końcowy efekt - radzi Barbara Sosna, właścicielka firmy Antiques z Raciborza. 
 
W przyszłym roku jednym z najważniejszych stylów będzie dark academia. Trend ten wywodzi się z mediów społecznościowych i charakteryzuje się nieco mrocznym, nostalgicznym klimatem. Składa się na niego wiele elementów, które nigdy nie wychodzą z mody. To zabytkowe drewniane meble, skórzane fotele, klasyczne dzieła sztuki i tkaniny o bogatych teksturach. Warto rozejrzeć się za stylowym kredensem czy sekretarzykiem, sofą w stylu Chesterfield czy masywnymi meblami, na których pojawią się oprawione w skórę książki. Całości dopełnią dodatki: antyczne zegary, rzeźby, porcelanowe wazy czy zdjęcia w drewnianych ramkach. Nie można także zapomnieć o nastrojowym oświetleniu – w tym pomogą żyrandole w wiktoriańskim stylu czy tradycyjne abażury wykończone frędzlami, jak również świece.
 
Mebli z minionych epok i tworzących klimat dodatków można szukać w domach rodziców lub dziadków, a także na targach staroci. Szeroką ofertę mają sklepy z antykami. W Antiques można znaleźć meble stylizowane i współczesne, porcelanę, lampy, dywany, zegary, obrazy czy bibeloty. Dzięki nim w oryginalny sposób można zaaranżować wnętrze każdego domu i mieszkania.

 

Podobne artykuły

Wyszukiwarka