• +48 502 21 31 22

Zamek Piastowski w Raciborzu wkrótce w nowej odsłonie

Pozyskane fundusze mają na celu zwiększenie atrakcyjności turystycznej regionu, stworzenie warunków do organizacji wielu godnych uwagi przedsięwzięć czy też realizacji projektów.

Zamek Piastowski w Raciborzu wkrótce w nowej odsłonie

23 listopada Grzegorz Swoboda – starosta raciborski oraz Ewa Lewandowska – członkini zarządu Powiatu Raciborskiego i przewodnicząca zespołu doradczego ds. przygotowania rekomendacji w zakresie rozwoju oraz zmiany kierunków funkcjonowania Zamku Piastowskiego w Raciborzu podpisali umowę na realizację zadania pn. "Adaptacja budynku Słodowni i modernizacja Domu Książęcego na centrum turystyczno-historyczne z ekspozycją multimedialną na Zamku Piastowskim w Raciborzu".

To kolejna bardzo ważne inwestycja, na którą powiat pozyskał dofinansowanie – w wysokości ponad 17,8 mln zł – i kolejny krok w budowaniu potencjału turystycznego raciborskiego zamku. Pozyskane fundusze mają na celu zwiększenie atrakcyjności turystycznej regionu, stworzenie warunków do organizacji wielu godnych uwagi przedsięwzięć czy też realizacji projektów. Jak podkreśla starostwo, od początku kadencji powiat raciborski aplikuje o środki zewnętrzne pozwalające realizować wiele zadań inwestycyjnych na różnych płaszczyznach.

Zadanie zostało podzielone na dwie części. Część pierwsza obejmuje wykonanie dokumentacji projektowej, robót budowlanych oraz dostaw części wyposażenia dla budynku słodowni i II piętra Domu Książęcego, natomiast druga to wykonanie dokumentacji projektowej, robót budowlanych, usług oraz dostaw wyposażenia dla ekspozycji multimedialnej w budynku słodowni i aranżacji wnętrz parteru i I piętra Domu Książęcego.

Część pierwszą zadania za kwotę 11 992 500,00 zł będzie realizowała firma Europel Sp. z o.o. z Korczyna, z kolei część drugą za 8 733 000,00 zł wykona firma Adventure MGM SP. z o.o. z Katowic.

Powiat Raciborski pozyskał kwotę 17,8 mln zł ze środków Rządowego Funduszu Polski Ład Program Inwestycji Strategicznych, pozostałe potrzebne środki to wkład własny powiatu raciborskiego 3,2 mln zł.

fot. Starostwo Powiatowe
oprac. /kp/

Galeria zdjęć

450_slodownia_(1).jpg
417_slodownia_(2).jpg
673_slodownia_(3).jpg
748_slodownia_(4).jpg
279_slodownia_(5).jpg
668_slodownia_(7).jpg
43_slodownia_(8).jpg
180_slodownia_(9).jpg
782_slodownia_(10).jpg
624_slodownia_(11).jpg
436_slodownia_(12).jpg
434_slodownia_(13).jpg
230_slodownia_(14).jpg

Podobe artykuły

Wyszukiwarka