• +48 502 21 31 22

Turyści wracają do Karniowa. Jakie nowości na nich czekają?

Za nocleg lub wizytę w lokalu gastronomicznym można otrzymać bezpłatny wstęp na wieżę widokową na Cvilínie lub ratuszową, do muzeum miejskiego, na basen lub wypożyczenie hulajnogi.

Turyści wracają do Karniowa. Jakie nowości na nich czekają?

Tegoroczny sezon w Centrum Informacji Turystycznej w Karniowie to powrót do stanu sprzed pandemii. – Odwiedzających jest prawie tyle, co w 2019 r. Ludzie znów zaczęli odkrywać piękno Czech. W Karniowie najbardziej interesuje ich wyremontowana wieża widokowa na Cvilínie, która została otwarta w zeszłym roku. Widać to również po jednorazowych biletach w ramach programu "Zažij Krnov", gdzie darmowy bilet na wieżę widokową jest drugim najczęściej używanym benefitem, zaraz po całodniowym wejściu na basen – mówi Zuzana Melcrová z TIC Krnov.

Tylko do połowy sierpnia z programu skorzystało 400 zainteresowanych, którzy za nocleg lub po wydaniu minimum 300 koron czeskich w wybranym lokalu gastronomicznym otrzymali specjalną ulotkę z pieczątką. Uprawnia ona do jednego bezpłatnego wstępu na wieżę widokową na Cvilínie lub ratuszową, do muzeum miejskiego, na basen lub na wypożyczenie hulajnogi na jeden dzień. Ci, którzy nie mieli jeszcze czasu na skorzystanie z tego benefitu lub chcą go powtórzyć, mają szansę do końca października. Zainteresowani mogą uzyskać więcej informacji na stronie internetowej TIC Krnov lub bezpośrednio w jego siedzibie na ul. Hobzíkovej.

Centrum Informacji Turystycznej przygotowało także kilka nowości. Jedną z nich jest kalendarz biurkowy na 2023 r. z historycznymi zdjęciami i pocztówkami. – Są także dwie nowe naklejki Wander Card poświęcone ścieżkom edukacyjnym na wzgórzu Bezruča i wzgórzu Kabáta, które można wkleić do "Dzienników turystycznych". Z nimi też związana jest rywalizacja, którą chcemy rozstrzygnąć w tym sezonie. Zostanie ogłoszona w najbliższych dniach i powstała w ramach projektu "Spotkanie społeczności na pograniczu czesko-polskim". Nagrodą będzie właśnie "Dziennik turystyczny", który otrzyma każdy, kto odbierze od nas kartkę i przyniesie ją do nas z powrotem po zwiedzeniu kościołów św. Marcina i Benedykta oraz ratuszów w Karniowie i Prudniku. Jako potwierdzenie otrzymać można we wszystkich miejscach zupełnie nowe pieczątki związane z tymi obiektami – mówi Markéta Mintálová z TIC Krnov.

Do końca roku powinna być również bezpłatnie dostępna w TIC Krnov druga część publikacji "Zabytki sakralne", której wydanie było ponownie współfinansowana z budżetu województwa morawsko-śląskiego. Skupia się ona na kościele Narodzenia Najświętszej Marii Panny i klasztorze Minorytów, kościele Ducha Świętego i szpitalu oraz synagodze i cmentarzu żydowskim.

fot. UM Karniów
oprac. /kp/

Podobne artykuły

Wyszukiwarka