• +48 502 21 31 22

Panattoni Park Rybnik powstanie na 40 ha

Panattoni Park Rybnik pozwoli na prowadzenie procesów logistycznych – zarówno magazynowych, jak i lekkiej produkcji.

Panattoni Park Rybnik powstanie na 40 ha

Panattoni, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie, nabył grunt w Rybniku o powierzchni 40 ha i zapowiada stworzenie nowoczesnego centrum Panattoni Park Rybnik.

To efekt rozstrzygniętego 24 marca przetargu nieograniczonego ogłoszonego przez Miasto Rybnik. Realizacja inwestycji będzie przebiegała etapowo – start planowany jest na drugi kwartał przyszłego roku. Wtedy deweloper rozpocznie budowę 50 000 m² nowoczesnej powierzchni magazynowej klasy A. Obiekt będzie realizowany zgodnie z wytycznymi koncepcji zrównoważonego rozwoju, by finalnie przejść przez proces certyfikacji środowiskowej metodą BREEAM na poziomie Excellent.

Panattoni jest europejską filią Panattoni Development Company, jednego z największych deweloperów powierzchni przemysłowych na świecie, prowadzącego działalność w 45 oddziałach w Ameryce Północnej i w Europie. Na Starym Kontynencie Panattoni obecne jest od 2005 roku. Oprócz Polski swoje przedstawicielstwa ma w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Czechach i Słowacji, Francji, Szwecji, Luksemburgu, Austrii, we Włoszech, w Niderlandach Hiszpanii i Portugalii, a także na Węgrzech.

W Polsce portfolio dostarczonych przez Panattoni obiektów obejmuje ok. 10,3 mln m², a kolejne 2,8 mln m² jest w budowie. Na Górnym Śląsku deweloper dostarczył blisko 2 mln², a kolejne 1,5 mln mb w planach, w tym Panattoni Park Rybnik.

- Pozyskanie tak znaczącego inwestora na teren o powierzchni 40 hektarów daje miastu silny impuls do dalszego rozwoju. W ciągu kilku lat rozwinie się duży obszar gospodarczy, w którym pracę znajdzie wiele osób z całej aglomeracji rybnickiej. Rozstrzygnięcie przetargu to efekt przygotowań i pracy wykonanej przez Miasto w ostatnich latach. Deklaruję oczywiście chęć współpracy z inwestorem, z całą pewnością będziemy wspólnie z Panattoni komunikować o kolejnych etapach realizacji inwestycji – mówi prezydent Rybnika Piotr Kuczera.

Panattoni Park Rybnik pozwoli na prowadzenie procesów logistycznych – zarówno magazynowych, jak i lekkiej produkcji. Inwestycja powstanie tuż przy DW 935 (rybnicki odcinek Drogi Regionalnej Racibórz – Pszczyna), w pobliżu autostrady A1. Teren zostanie skomunikowany poprzez budowę nowego odcinka drogi do jednego z węzłów przy DW 935.

Panattoni Park Rybnik przygotowany zostanie zgodnie ze strategią zrównoważonego rozwoju Go Earthwise with Panattoni - całość przejdzie certyfikację środowiskową metodą BREEAM. Deweloper zastosuje m.in. czujniki zmierzchu dla oświetlenia zewnętrznego, systemy inteligentnego zarządzania energią czy wodooszczędną armaturę sanitarną. Firma zaprojektowała również tereny zielone z łąkami kwietnymi, nie wymagającymi częstego koszenia, a na terenie obiektu znajdą się domki dla bezkręgowców, owadów i ptaków. Użytkownicy obiektu skorzystają ze stacji ładowania samochodów elektrycznych oraz wiat rowerowych wyposażonych w gniazda elektryczne i zestawy naprawcze.

fot. UM Rybnik
oprac. /kp/

Podobne artykuły

Wyszukiwarka