• +48 502 21 31 22

Śniadanie dla uchodźcy. Zbiórka żywności w Rybniku

Aktualnie najpilniejszą potrzebą jest żywność krótko i długoterminowa. Zebraną żywność można dostarczać do rybnickich OSP i do siedziby Rybnickiej Rady Kobiet.

Śniadanie dla uchodźcy. Zbiórka żywności w Rybniku

Na terenie rybnickich OSP, a także w innych zorganizowanych punktach, jest coraz więcej osób uciekających przed wojną w Ukrainie. Przebywający tam ludzie mają zapewniony jeden ciepły posiłek w ciągu dnia, miejsce do spania, możliwość umycia czy skorzystania z toalety. To nie są stale te same rodziny - wiele osób zatrzymuje się na chwilę, po czym jedzie w dalszą drogę.

- Dzięki hojności rybniczan mogliśmy spełnić ich podstawowe potrzeby, ale powoli zaczynają się opróżniać nasze magazyny i zaczyna nam brakować jedzenia. Mamy nadzieję, że państwa możliwości pomocy mają jeszcze jakieś rezerwy. Dlatego zwracamy się do mieszkańców Rybnika i powiatu z prośbą o wsparcie. Aktualnie najpilniejszą potrzebą jest żywność krótko i długoterminowa. Żywność o krótszym terminie żywności możemy przechowywać w lodówkach przygotowanych w rybnickich OSP czy w innych punktach - prosi rybnicki magistrat. - Każdy z uchodźców ma otrzymać jednorazowe świadczenie w wysokości 300 zł oraz 500+ na dzieci, jednak te środki nie zostały jeszcze wypłacone. Trzeba też pamiętać, że nawet jeżeli zostaną wypłacone, nie załatwią wszystkich problemów - tłumaczy urząd miasta.

Śniadanie dla uchodźcy:
- hermetycznie pakowane wędliny, kiełbasy, szynki
- hermetycznie pakowany żółty ser
- serki do smarowania
- serki twarogowe
- dżemy
- płatki śniadaniowe
- jogurty
- masło
- margaryna

Tę żywność można przechowywać w lodówkach, ale należy zwracać uwagę na daty ważności, by nie były one po terminie lub krótko prze końcem terminu.

Żywność długoterminowa:
- kasza
- ryż
- makaron
- sosy (w słoikach lub torebkach) do ryżu, makaronu czy kaszy
- olej
- konserwy rybne
- konserwy mięsne
- warzywa w puszkach (fasola, soczewica, kukurydza, groszek, inne)
- przyprawy (sól, pieprz i inne)
- ketchup
- musztarda
- mąka
- mleko
- cukier
- kawa
- herbata
- soki
- woda
- słodycze
- batony energetyczne
- żywność w słoikach dla małych dzieci
- kaszki dla małych dzieci

Zebraną żywność można dostarczać do rybnickich OSP (od poniedziałku do piątku w godz. 16:00-20:00) i do siedziby Rybnickiej Rady Kobiet (ul. Białych 7).

fot. freepik.com
oprac. /kp/

Podobne artykuły

Wyszukiwarka