• +48 502 21 31 22

PGNiG obniżył ceny gazu dla przedsiębiorców

Projekt: Gospodarka

Obniżka cen o 25% obowiązuje od 14 stycznia do końca lutego. Skorzystanie z niej nie wymaga od klientów podjęcia jakichkolwiek działań.

PGNiG obniżył ceny gazu dla przedsiębiorców

Największy sprzedawca detaliczny gazu - PGNiG Obrót Detaliczny - obniżył ceny gazu dla odbiorców biznesowych o 25%. Obniżka cen zawartych w aktualnym cenniku „Gaz dla Biznesu” nr 9 obowiązuje od 14 stycznia do końca lutego. - Skorzystanie z obniżki nie wymaga od klientów podjęcia jakichkolwiek działań, w tym zawierania dodatkowych umów. Ceny paliwa gazowego uwzględniające obniżkę, będą automatycznie zastosowane w rozliczeniach - wyjaśnił prezes PGNiG Paweł Majewski.

Jak podkreślił Henryk Mucha, prezes PGNiG OD, obniżka dla biznesu to odpowiedź na obecnie zmieniające się ceny gazu na Towarowej Giełdzie Energii, gdzie zaopatruje się spółka. - Jeszcze w grudniu ceny notowały rekordowe poziomy, obecnie spadły, jednak sytuacja rynkowa jest nadal bardzo niestabilna i nie można wykluczyć powrotu do trendu wzrostowego. Dlatego zdecydowaliśmy się na wprowadzenie obniżki, która będzie stanowiła realną pomoc dla takich podmiotów jak piekarnie, zakłady fryzjerskie czy firmy usługowe. To rozwiązanie pozwoli obniżyć wysokość rachunków za gaz polskich przedsiębiorców o jedną czwartą - poinformował.

Jak podano, spółka analizuje otoczenie rynkowe i będzie podejmować dalsze działania adekwatnie do zmian.

Czytaj także: Tarcza antyinflacyjna nie uwzględnia firm

fot. pixabay.com
oprac. /kp/

Podobe artykuły

Wyszukiwarka