• +48 502 21 31 22

Stadion MOSiR w Wodzisławiu Śląskim. Tutaj grały gwiazdy Ekstraklasy

Projekt: Kraina Górnej Odry Turystyka i rekreacja

Rekord frekwencji padł 7 maja 1997 r. podczas meczu z Legią Warszawa (0:3), kiedy na stadionie pojawiło się ok. 10 tys. osób.

Stadion MOSiR w Wodzisławiu Śląskim. Tutaj grały gwiazdy Ekstraklasy

W Wodzisławiu Śląskim przy ul. Bogumińskiej 8 znajduje się stadion Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Swoje mecze rozgrywają na nim Odra Wodzisław Śląski i MKP Centrum Wodzisław Śląski, a także żeński SWD Wodzisław Śląski.

Stadion wybudowano w 1958 r. na podstawie usypanego wału ziemnego. Obiekt posiada dwie równoległe do boiska trybuny z krzesełkami, jedna z nich jest zadaszona. Na łukach i za bramkami znajdują się miejsca stojące, z wyjątkiem sektora przy trybunie krytej, gdzie znajdują się krzesełka. Pojemność stadionu to 7400 miejsc, w tym 1000 na trybunie krytej. Płyta stadionu to murawa piłkarska z bramkami oraz bieżnia żużlowa.

Pierwszy mecz Ekstraklasy rozegrano tu 27 lipca 1996 r. przy sześciotysięcznej publiczności. Odra Wodzisław wygrała wtedy z Polonią Warszawa 3:1. W tym samym roku rozegrano w Wodzisławiu Śląskim również Superpuchar Polski. Rekord frekwencji padł 7 maja 1997 r. podczas meczu z Legią Warszawa (0:3), kiedy na stadion weszło ok. 10 tys. osób.

W 2010 r. Odra Wodzisław spadła z ekstraklasy i w sezonie 2010/2011 rozgrywała na stadionie mecze w I lidze. Latem 2011 r. Odra spadła z I ligi a spółkę akcyjną postawiono w stan upadłości. Reaktywowany przez kibiców klub rozgrywa mecze na stadionie MOSiR-u.

Na stadionie rozegrano także kilka sparingów przedsezonowych - zagrały Karpaty Lwów, Korona Kielce czy Cracovia, które swoje obozy przygotowawcze miały na obiektach byłego współwłaściciela Odry Wodzisław, Dariusza Kozielskiego.

W 2020 r. z obiektu korzystał również występujący na zapleczu ekstraklasy GKS 1962 Jastrzębie jako tymczasowy użytkownik w trakcie dostosowania do wymogów PZPN stadionu w Jastrzębiu-Zdroju.

fot. Fotopolska.eu, Szymon Konieczny
oprac. /kp/

Podobe artykuły

Wyszukiwarka