• +48 502 21 31 22

Basen Nautica w Gorzycach – nie tylko wodne szaleństwo

Projekt: Kraina Górnej Odry Turystyka i rekreacja Wypoczynek, rozrywka

W Nautice można skorzystać ze strefy sportowej, rekreacyjnej i fitness nie tylko na basenie, ale także na terenach zielonych za obiektem.

Basen Nautica usytuowany jest w Gorzyciach przy drodze krajowej 78, na trasie Wodzisław Śląski - Chałupki. Prowadzony jest przez Gminny Ośrodek Turystyki, Sportu i Rekreacji w Gorzycach.

Od 2007 r. architektura budynku, zwłaszcza "krzywa wieża" z podświetlanym logo, przyciąga uwagę odwiedzających i zachęca do zapoznania się z atrakcjami kryjącymi się wewnątrz.

W strefie sportowej znajduje się m.in. basen, który długość 25 m i szerokość 12,5 m. Podzielony został na sześć torów z nowoczesnymi linami łamiącymi fale, dzięki czemu zapewnia optymalne warunki zarówno do sportowego, jak i rekreacyjnego pływania. Nad niecką basenową, na pierwszym piętrze obiektu przewidziano przestrzeń tworzącą sporą widownię. Na zewnątrz znajduje się siłownia, któraskłada się z pięciu różnorodnych, dwustanowiskowych urządzeń do ćwiczeń. Są to: piechur, twister, stepper, narty biegówki i orbitrek eliptyczny, a także rowerek. - Zmaksymalizuj ruch i przyjedź rowerem, siłownia posiada stojaki na rowery, a po treningu odpocznij na ławeczce lub skryj się w cieniu drewnianej altany. Wyposażyliśmy to miejsce w ekologiczne oświetlenie - zachęca GOTSiR. Za obiektem pływalni znajdują się boiska: zielone do piłki nożnej, czerwone boisko wielofunkcyjne, które może stać się kortem tenisowym, boiskiem siatkarskim lub koszykarskim. Pomiędzy boiskami znaleźć można dwie szatnie wraz z prysznicami, kilka toalet i wypożyczalnia sprzętu sportowego.

Strefa rekreacyjna jest idealnym wyborem dla osób, które chcą zarówno odpocząć, jak i przyjemnie spędzić czas. Basen rekreacyjny z ciepłą wodą o temperaturze około 30°C, o głębokości od 10 cm do 1 m to idealne miejsce dla maluchów, które swobodnie mogą poszaleć, jak i dla dorosłych, którzy mogą się zrelaksować dzięki różnym rodzajom hydromasaży. Atrakcja dla wszystkich, którzy chcą poczuć odprężające i orzeźwiające działanie masaży wodnych, to tunel wodny: bicze ścienne i denne, parasol, armatki, kaskada oraz deszczownica. Wodne masaże są szczególnie popularne wśród seniorów. Przy tunelu znajduje się panel sterowania, na którym samemu można wybrać i włączyć ulubiony masażer. Nautica oferuje także jacuzzi - dwie sześcioosobowe wanny z wodą słodką, w których temperatura wody oscyluje wokół 34°C i które znajdują się przy oknach wychodzących na taras letni. W obiegu wodnym wprowadzono dodatkową warstwę filtrującą w postaci węgla aktywnego. Kąpiel solankowa w strefie solankowej działa natomiast przeciwbólowo, przeciwobrzękowo, zmniejsza ciśnienie tętnicze krwi i poprawia funkcjonowanie stawów i mięśni. W skład wchodzą dwie sześcioosobowe, okrągłe wanny spa z solą z Kłodawy oraz kameralna grota dla czterech osób. Zjeżdżalnia o 63 m długości i 5 m różnicy poziomów zapewnia w miarę łagodny, a na pewno przyjemny zjazd oraz "lądowanie" w specjalnej wannie.

Na terenach zielonych położonych bezpośrednio za obiektem pływalni znajduje się przestronny, kolorowy plac zabaw, można tutaj także ukryć się przed słońcem i zjeść kebaba lub lody z zaprzyjaźnionej gastronomii. Na dzieci czekają huśtawki, zjeżdżalnia linowa, ścianka wspinaczkowa i wielofunkcyjne minilinaria. Dla trochę większych dzieci w wydzielonej części placu znajduje się skatepark stworzony z myślą o miłośnikach sportów ekstremalnych.

W Nautice można nie tylko stracić kalorie, pływając, ale także potrenować na siłowni. Na pierwszym piętrze do dyspozycji oddano szereg maszyn i urządzeń, które umożliwią trening samodzielny czy z trenerem personalnym. Centrum Treningu to także dwie sale fitness przeznaczone na zajęcia grupowe dla różnych grup wiekowych o rożnym stopniu zaawansowania. Można także skorzystać z saunarium i solarium zarządzanych przez Piekiełko Gorzyce.

fot. Oskar Sikora
oprac. /kp/

Podobe artykuły

Wyszukiwarka