• +48 502 21 31 22

Kampania “Poznaj Moc Zawodowca!” nabiera rozpędu

Projekt: Rynek pracy, depopulacja, edukacja Kształcenie zawodowe kadr

Kampania “Poznaj Moc Zawodowca!”, której głównymi odbiorcami są uczniowie szkół podstawowych, ich rodzice oraz przedsiębiorcy, przekonuje, że to właśnie szkoła branżowa czy technikum może otworzyć szansę na sukces wielu uczniom.

Jak mawiał Antoni Kępiński - „choć człowiek niejednokrotnie narzeka na pracę, nie może się bez niej obejść”. Toważna i spora część życia, która poza środkami finansowymi daje też spełnienie i satysfakcję, pozwala się rozwijać i osiągać sukcesy. Coraz więcej osób, szczególnie młodych. chce jednak, by praca była nie tylko obowiązkiem, ale też dawała spełnienie.

To właśnie dlatego spora część z nich decyduje się na założenie własnego biznesu i zostanie swoim własnym szefem. Szanse na założenie własnej firmy daje szkoła nauki zawodu. Każdy absolwent stojący przed wyborem dalszej ścieżki zawodowej może podjąć decyzję o założeniu własnego biznesu. Jednakże zanim uczeń dojdzie do tego momentu, musi podjąć decyzję na temat kierunku kształcenia ponadpodstawowego. Kampania “Poznaj Moc Zawodowca!”, której głównymi odbiorcami są uczniowie szkół podstawowych, ich rodzice oraz przedsiębiorcy, przekonuje, że to właśnie szkoła branżowa czy technikum może otworzyć szansę na sukces wielu uczniom.

Kampania “Poznaj Moc Zawodowca!” trwa już kilka miesięcy. Komunikaty zamieszczane w serwisach społecznościowych dotyczą kilku cykli, z których dowiedzieć się można, jakie są perspektywy związane z wyborem danego zawodu, jak rodzice mogą wpływać na rozwój dzieci oraz dlaczego nakierowanie na odpowiednią ścieżkę zawodową jest tak ważne z punktu widzenia rynku pracy i przedsiębiorcy. W serwisach społecznościowych publikowane są filmy z ambasadorem kampanii – Cyber Marianem, w których w ciekawy sposób opowiada o zawodach.

Facebook https://www.facebook.com/poznajMOCzawodowca
Instagram https://www.instagram.com/poznaj_moc_zawodowca/
YouTube https://www.youtube.com/channel/UCio4V9QBImmqynFQfRhV0jA

oprac. /kp/

Podobe artykuły

Wyszukiwarka